Design

Biuro z myślą o zrównoważonym rozwoju

Projekt biura Bacardi powstał z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Biuro z myślą o zrównoważonym rozwoju

Nowa Investment zleciła Grupie Reesco wykonanie projektu wykonawczego i realizację blisko 1.115 m kw. powierzchni biurowej marki Bacardi.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Projekty branżowe wykonane zostały na bazie koncepcji przygotowanej przez The Design Group. Prace, za które odpowiedzialna była Grupa Reesco, obejmowały wyburzenia, demontaże, przebudowę i remont całej powierzchni biura, włącznie z recepcją i salami konferencyjnymi oraz ze szczególnym uwzględnieniem strefy baru. Koncepcja całkowicie odmienionej przestrzeni biurowej powstała z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Przebudowane biuro Bacardi.
Biuro Bacardi. Fot. The Design Group.

Połączenie sił z pracownią projektową The Design Group umożliwiło stworzenie przyjaznej, dogodnej i komfortowej przestrzeni biurowej. Wierzymy, że owoc naszej współpracy spełnił oczekiwania klienta – komentuje Aneta Zembowicz, Grupa Reesco.

Pracownia The Design Group została założona w 2015 roku i specjalizuje się w projektowaniu wnętrz biurowych oraz doradztwie architektonicznym przy realizacjach inwestycji komercyjnych – w szczególności budynków biurowych. Usługi, jakie oferuje pracownia to m.in. space planning, design & build, workplace management i project management. W portfolio The Design Group znajdują się takie projekty, jak między innymi Provident Polska, Allegro, Universal Music Polska czy UPC.

Odmienione biuro Bacardi.
Odmienione biuro Bacardi. Fot. The Design Group.

Narracja o zrównoważonym rozwoju

Jakie wartości towarzyszyły tej spektakularnej przebudowie? Jak połączono design i funkcjonalność? O tym opowiada Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group.

Przebudowa istniejącego biura Bacardi na warszawskim Mokotowie polegała w głównej mierze na dostosowaniu przestrzeni do dzisiejszych potrzeb pracownika. Podstawą projektu stały się też najważniejsze wartości firmy: Founders, Family i Fearless. Zostały one wplecione zarówno w design biura, jak i funkcjonalność, które wspierają efektywność, integrację i współpracę. Cała realizacja powstała w duchu zrównoważonego rozwoju, stąd też wiele materiałów, czy elementów wyposażenia zostały zrewitalizowane i wykorzystane ponownie – mówi arch. Konrad Krusiewicz.