fbpx
Design

Biuro z myślą o zrównoważonym rozwoju

Projekt biura Bacardi powstał z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Biuro z myślą o zrównoważonym rozwoju

Nowa Investment zleciła Grupie Reesco wykonanie projektu wykonawczego i realizację blisko 1.115 m kw. powierzchni biurowej marki Bacardi.

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Projekty branżowe wykonane zostały na bazie koncepcji przygotowanej przez The Design Group. Prace, za które odpowiedzialna była Grupa Reesco, obejmowały wyburzenia, demontaże, przebudowę i remont całej powierzchni biura, włącznie z recepcją i salami konferencyjnymi oraz ze szczególnym uwzględnieniem strefy baru. Koncepcja całkowicie odmienionej przestrzeni biurowej powstała z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Biuro Bacardi. Fot. The Design Group.

Połączenie sił z pracownią projektową The Design Group umożliwiło stworzenie przyjaznej, dogodnej i komfortowej przestrzeni biurowej. Wierzymy, że owoc naszej współpracy spełnił oczekiwania klienta – komentuje Aneta Zembowicz, Grupa Reesco.

Pracownia The Design Group została założona w 2015 roku i specjalizuje się w projektowaniu wnętrz biurowych oraz doradztwie architektonicznym przy realizacjach inwestycji komercyjnych – w szczególności budynków biurowych. Usługi, jakie oferuje pracownia to m.in. space planning, design & build, workplace management i project management. W portfolio The Design Group znajdują się takie projekty, jak między innymi Provident Polska, Allegro, Universal Music Polska czy UPC.

Odmienione biuro Bacardi. Fot. The Design Group.
Odmienione biuro Bacardi. Fot. The Design Group.

Narracja o zrównoważonym rozwoju

Jakie wartości towarzyszyły tej spektakularnej przebudowie? Jak połączono design i funkcjonalność? O tym opowiada Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group.

Przebudowa istniejącego biura Bacardi na warszawskim Mokotowie polegała w głównej mierze na dostosowaniu przestrzeni do dzisiejszych potrzeb pracownika. Podstawą projektu stały się też najważniejsze wartości firmy: Founders, Family i Fearless. Zostały one wplecione zarówno w design biura, jak i funkcjonalność, które wspierają efektywność, integrację i współpracę. Cała realizacja powstała w duchu zrównoważonego rozwoju, stąd też wiele materiałów, czy elementów wyposażenia zostały zrewitalizowane i wykorzystane ponownie – mówi arch. Konrad Krusiewicz.