Branża

Wielki powrót Salice na Interzum

Salice - targi interzum 2023 - stoisko, wejście - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Wielki powrót Salice na Interzum

Po pandemicznych zawirowaniach targi Interzum w Kolonii powróciły w pełnej krasie i w taki sam sposób uczyniła to firma Salice – jeden z liderów wśród najwyższej jakości akcesoriów meblowych na świecie.

Oficjalnym przedstawicielem Salice w Polsce jest AMI Polska, która świętuje w tym roku 30-lecie działalności. To równocześnie 30 lat obecności Salice na polskim rynku. Firma gwarantuje najlepsze doradztwo techniczne i serwis rozwiązań producenta.  

Na imponującym, zaprojektowanym według nowej filozofii stoisku wyeksponowano wszystkie najważniejsze produkty Salice: zawiasy, prowadnice, systemy otwarć oraz elementy wykończenia wnętrz. Nie zabrakło zarówno rozwiązań, które znane są już od pewnego czasu (zawiasy Salice Air, systemy prowadnic z gotowymi bokami aluminiowymi Lineabox, systemy przesuwne Glow+) i tych, które zadebiutowały niedawno. Pojawiły się też absolutne nowości. Dwa z nowych systemów zdobyły nagrody w kategorii High Product Quality 2023.

Salice - targi interzum 2023 - szafa, garderoba - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Nazwa Folder Concertina nawiązuje częściowo do sprzedawanego od kilkunastu lat i doskonale znanego systemu Concertina (w Polsce funkcjonującego pod umowną nazwą Harmonika). Folder Concertina jest jego zdecydowanym rozwinięciem pod każdym względem. Stanowi połączenie systemu przesuwnego i drzwi uchylnych, składając się z zawiasów o kącie otwarcia 180 stopni (!) umieszczonych wewnątrz szafy w sposób niewidoczny dla oka oraz dwóch ramion umieszczonych na specjalnej prowadnicy odpowiadających za otwieranie i zamykanie drzwi. Praktycznie możliwości tego systemu są ogromne, pozwalają na budowę przepierzeń pomiędzy pomieszczeniami o wysokości powyżej 3 metrów!

Salice - targi interzum 2023 - drzwi Folder Concertina - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Zawias Conecta Salice określa trzema słowami: niewidziany i ekstremalnie wszechstronny. Conecta to innowacyjny zawias całkowicie ukryty w drzwiach i boku mebla, zapewniając nowoczesny design każdego projektu i wyśrubowane możliwości techniczne. Conecta, który otwiera się pod kątem 94°, może być w pełni regulowana w trzech różnych płaszczyznach, dostępny jest także ze zintegrowanym mechanizmem miękkiego domykania, który zapewnia spowolnione zamykanie nawet najcięższych frontów meblowych. Ponadto Conecta wyposażona jest w specjalną funkcję antykolizyjną, która utrzymuje drzwi w maksymalnym otwarciu, ułatwiając w ten sposób bezpieczne otwieranie szuflad wewnętrznych o pełnej szerokości.

Salice - targi interzum 2023 - Zawias Conecta Salice - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Prowadnica F70 zadebiutowała tuż przed targami Interzum. To zupełnie nowe rozwiązanie do szuflad o maksymalnym obciążeniu aż 70 kg. Sekretem jej konstrukcji jest unikatowy system zębatek, synchronizujący wszystkie elementy ślizgowe prowadnicy. W ten sposób gwarantowana jest także doskonała stabilizacja boczna oraz bardzo cichy ruch ślizgowy przy otwieraniu i zamykaniu szuflady. Tradycyjnie dla Salice, F70 dostępna jest w dwóch wersjach: Smove – przeznaczonej do szuflad z cichym i łagodnym domykaniem oraz Push, przeznaczonej do szuflad bezuchwytowych. Dodatkowo, adaptacyjny system synchronizacji pozwala na bezuchwytowe otwieranie szuflad o dowolnej szerokości!

Salice - targi interzum 2023 - Prowadnica F70 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl
Salice - targi interzum 2023 - garderoba - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl
Salice - targi interzum 2023 - łazienka - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Więcej informacji: www.amipolska.pl

ZOBACZ TAKŻE: F70 – wyjątkowa prowadnica Salice