Branża

Światło w kuchni to także dekoracja

Joanna Posadzy, dyrektor marketingu Rejs.

Światło w kuchni to także dekoracja

Joanna Posadzy, dyrektor marketingu Rejs, o tym, że światło w kuchni pełni funkcje nie tylko użytkowe.

Przywykliśmy postrzegać światło w kuchni czysto użytkowo. Wszak to absolutnie niezbędny element wyposażenia wnętrz. Warto jednak pamiętać, że ma i inną rolę. Światło to też coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywana dekoracja, pozwalająca stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Również w kuchni, gdzie możemy wykorzystać je na wiele sposobów.

Pierwszym z nich jest rzecz jasna oświetlenie górne: te położone tradycyjnie – centralnie, ale i te punktowe. Drugim, nie mniej ważnym jest oświetlenie przestrzeni roboczych – blatów, ale też wyspy i stołu. W przypadku blatów do skutecznego i efektownego oświetlenia warto użyć listew LED. Montowane pod szafkami górnymi sprawdzą się znakomicie.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka kuchnia? Od 11 do 20 metrów

Ale to nie wszystkie opcje jeśli chodzi o światło w kuchni, jakie mamy do wyboru. Listwy LED np. te proponowane przez Rejs w 4 różnych wydaniach, można montować również w innych częściach zabudowy np. pod cokołami i wieńcami. Sprawdzą się też w samych meblach np. w szufladach i spiżarkach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich włączników, światło może włączyć się po otwarciu frontu i zgasnąć po jego zamknięciu. To najwygodniejsza opcja.

Warto pamiętać, że taśmy, w zależności od potrzeb, mogą emitować światło jasne lub nastrojowo ściemnione, ciepłe, neutralne i zimne. Dzięki temu możemy je dopasować do stylu zabudowy np. chłodne do wnętrz minimalistycznych, ciepłe do klasycznych, a przez to stworzyć wymarzony nastrój i charakter aranżacji. Co ważne, w ofercie Rejs, oprócz taśm i włączników znaleźć można cały potrzebny osprzęt do tworzenia nawet najbardziej odważnych instalacji świetlnych.

Więcej w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 8/2022