Branża

Jakie kolory w nowoczesnym przedpokoju?

Sylwia Gulewicz-Wysocka, architekt Galerii Wnętrz Domar.

Jakie kolory w nowoczesnym przedpokoju?

Sylwia Gulewicz-Wysocka, architekt Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu o urządzaniu nowoczesnego przedpokoju i o tym, jakie kolory tam dominują.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Przedpokój – pomimo tego, że go nie doceniamy – od zawsze był wizytówką domu czy mieszkania. Jak w nim zatem przechować obuwie czy okrycia wierzchnie? Najlepiej – zgodnie z najnowszymi trendami – by były one ukryte. Nowoczesne przedpokoje są bowiem zabudowane – najczęściej od góry do dołu. Aby zabudowa nas nie przytłaczała, w przedpokoju stawiamy na jasne kolory lub na lustra, jednocześnie unikając podziału frontów.

ZOBACZ TAKŻE: Przedpokój: nasza wizytówka

W efekcie od góry do dołu utrzymujemy jedną, ciągłą, najczęściej jasną powierzchnię – może to być płaszczyzna lustrzana, drewniana, z połyskiem lub też z paneli szklanych, czyli lacobel. Z przedpokoi w większości znikają odkryte wieszaki, a jeżeli się pojawiają – to przyjmują formę artystyczną. Przykładem takiego rozwiązania jest wieszak-drzewo.

Jasne kolory w przedpokoju

W nowoczesnych przedpokojach dominuje jasna kolorystyka i jasna przestrzeń. W tradycyjnej wersji, gdzie zabudowa przyjmuje ciemne kolory – zdecydowanie rozjaśniamy przedpokój, wykorzystując lustra, elementy jasnej tapety lub białą sztukaterię. Niezależnie od stylu, który wybierzemy, w przedpokoju potrzebne jest także siedzisko, przydatne po to, by ubrać buty – szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Stąd pojawia się pufa, lub też inny rodzaj miejsca do siedzenia. Może być ono wydzielone z przestrzeni szafy, bywa tapicerowane – nawet wraz z przylegającą ścianą – oraz wyposażone w kilka wieszaczków.

Więcej w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 9/2022