Rankingi

Polskie materace zdobywają rynek holenderski

polskie-materace-w-holandii-miesiecznik-i-portal-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Polskie materace zdobywają rynek holenderski

Holandia jest jednym z najważniejszych odbiorców polskich mebli i od lat zajmuje 5. miejsce w rankingach eksportu z Polski.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Najnowsze analizy, które B+R Studio przeprowadziło na potrzeby raportu „Rynek materacy w Polsce” wskazują na wzrosty na holenderskim rynku. W ostatnich latach wykazał się on zwiększonym zainteresowaniem materacami z Polski. Zdaniem ekspertów fakt, iż polskie materace cieszą się popularnością w Holandii, jest zdecydowanie warty odnotowania.

ZOBACZ TAKŻE: Ranking producentów mebli

Holandia czeka na polskie materace

Łączny wolumen wyeksportowanych materacy z Polski w 2022 roku wyniósł 175 tys. ton. Z tego ponad połowa trafiła na rynek niemiecki i holenderski. Tak jak w przypadku mebli, największym odbiorcą materacy są Niemcy. Jak jednak wyżej wspomniano eksport materacy do Holandii wyróżnia się znaczącym wzrostem w ostatnich latach. To może być interesującym trendem do analizy w kontekście handlu zagranicznego materacami – informują eksperci z B+R Studio Tomasz Wiktorski.

W 2022 roku wartość eksportowanych materacy do Holandii wyniosła blisko 88 mln euro, co oznacza wzrost o aż 92% w porównaniu do roku 2017 i 35% w porównaniu z rokiem poprzednim. Z kolei pod względem wolumenu na holenderski rynek trafiło ponad 23 tys. ton materacy co oznacza, że wobec 2017 roku liczba ta była wyższa o 80%, kiedy wyeksportowano 12,8 tys. ton materacy oraz o 37% więcej niż w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Rynek materacy w Polsce rośnie i będzie rósł

A jak kształtują się średnie ceny materacy w eksporcie? Które rynki pod tym względem są bardziej atrakcyjne, a które mniej? O tym między innymi można się dowiedzieć z przygotowanego przez B+R Studio Tomasz Wiktorski raportu „Rynek materacy w Polsce”.

Źródło: B+R Studio Tomasz Wiktorski