Rankingi

Orły Meblarstwa – czyli jak najlepiej wybrać meble w Twojej okolicy

Logo Plebiscytu Orły Meblarstwa
Dyplom Plebiscytu Orły Meblarstwa

Orły Meblarstwa – czyli jak najlepiej wybrać meble w Twojej okolicy

Zastanawiasz się nad wyborem firmy meblarskiej? Może warto sprawdzić, kto w Twojej okolicy znajduje się na liście Laureatów Plebiscytu ORŁY Meblarstwa. Niespełna 5% przebadanych firm spełniło wymogi i zakwalifikowało się do tego zestawienia. Przekonaj się jakie kryteria sprawiły, że status Laureata uzyskało tak wąskie grono.

Kim są ORŁY?

Orły Meblarstwa to plebiscyt, w którym wyróżnienia opierają się wyłącznie na ocenach klientów. W przeciwieństwie do projektów, w których warunkiem przystąpienia jest uiszczenie opłaty wpisowej, udział dla firm jest bezpłatny. Żaden z uczestników nie ma możliwości wcześniejszego przygotowania się, ponieważ organizatorzy nie podają do wiadomości publicznej daty, w której zostaną sprawdzone oceny. Aby firma uzyskała status laureata, musi spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich dotyczy posiadania minimalnej ilość ocen, biorąc pod uwagę ich sumę z różnych źródeł. Badanie przeprowadzane jest zarówno na największych platformach, jak i mniejszych stronach branżowych. Drugi warunek to uzyskanie minimalnie 8 punktów z 10 możliwych. Na ich ilość największy wpływ mają średnie z poszczególnych portali. Do wyliczenia punktacji dla firm posiadających niewielką ilość ocen, zastosowany jest ujemny współczynnik.

Wartość logo

Przyjęte kryteria okazują się na tyle restrykcyjne, że olbrzymia większość przebadanych firm nie jest ujęta w gronie laureatów. W II edycji plebiscytu, w której sprawdzono ponad 104 tysiące firm, wyróżnionych zostało jedynie 4.1% przedsiębiorstw z branży. O wartości logo, jako znaku promującego uczestniczące firmy, najlepiej świadczy to, jak wąskie grono znalazło się w zestawieniu. W końcu, gdyby każda firma kwalifikowała się do zostania Orłem, zdobyty tytuł straciłby na znaczeniu. Nagroda przyznawana jest na podstawie wyboru klientów, a ich werdykt to najlepsze potwierdzenie profesjonalizmu przedsiębiorstwa.

Kontrowersje wokół plebiscytu

Wśród opinii krążących na temat Orłów Meblarstwa, można trafić na doniesienia o zakupionych dyplomach. Wiele osób nieznających zasad zestawienia zarzuca, że laureaci płacą za wyróżnienie. Nic bardziej mylnego. Żadna z firm nie płaci za udział, ani za tytuł. Jedyną drogą do znalezienia się na liście wyróżnionych, jest spełnienie kryterium przytoczonego na początku tekstu. Opinie te są krzywdzące dla samych laureatów, ponieważ na swoje wyróżnienie pracują dzień w dzień — świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Prawdopodobnie takie zdania wzięły się z tego, iż wyróżnione firmy mają możliwość nabycia materiałów marketingowych do zawieszenia w firmie. Jest to opcja płatna, ale i dobrowolna  oraz dostępna wyłącznie dla laureatów plebiscytu. Jeżeli wyróżniona firma nie decyduje się na nabycie materiałów – nadal znajduje się na liście wyróżnionych.

ORŁY wyłaniane są według tych samych zasad w różnych branżach. Orły Fryzjerstwa i Gastronomii zamieszczają wiele wpisów na Facebooku, informując swoich klientów o wyróżnieniach. Równie często pojawiają się zdjęcia materiałów marketingowych, które zostały stworzone właśnie po to, by umożliwić firmom wykorzystanie ich w celu promocji oferowanych przez laureatów usług.