Rankingi

Najlepsze projekty w konkursie Paradyż Designers

Nagrodę w kategorii Specjalnej - Wnętrze o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 otrzymały Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król z pracowni mow.design studio z Polski.

Najlepsze projekty w konkursie Paradyż Designers

Trzecia edycja organizowanego przez Ceramikę Paradyż międzynarodowego konkursu Paradyż Designers dobiegła końca. Kim są laureaci?

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Zakończyła się trzecia odsłona Paradyż Designers pod patronatem ArchDaily. Była to pierwsza edycja na skalę międzynarodową. Głównym zadaniem w konkursie Paradyż Designers było zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Jury pod przewodnictwem Jürgena Mayera H., wybrało najlepsze projekty zgłoszone z całego świata. Laureaci zaprezentowali nieszablonowe i odważne podejście do projektowania przestrzeni i produktów z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Uczestnicy mogli zgłosić swoje projekty do trzech kategorii. Zmierzyli się w kategoriach: Głównej, Projekt studencki oraz Specjalnej z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Do konkursu przesłano niemal tysiąc prac z całego świata. Natomiast do drugiego etapu obrad jury zostały wyłonione najlepsze projekty uczestników z wielu krajów. Byli wśród nich m.in. reprezentanci Polski, Hiszpanii, Włoch, Ukrainy, Malezji, RPA, USA, Egiptu, Indonezji, Nigerii i Turcji.

Kapituła w konkursie Paradyż Designers?

Nadesłane projekty oceniło jury w składzie:

  • Jürgen Mayer H. (Przewodniczący Jury, architekt i artysta, założyciel pracowni J. MAYER H.),
  • David Basulto (architekt, założyciel i redaktor naczelny ArchDaily),
  • Didier F. Faustino (architekt i artysta, Dyrektor Mesarchitecture studio),
  • Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka, Prezeska SARP, partner i członek zarządu APA Wojciechowski),
  • Oskar Zięta (architekt, projektant procesów, artysta i założyciel firmy Zieta),
  • Ewa P. Porębska (architektka, krytyczka architektury),
  • Szymon Hanczar (architekt, wykładowca akademicki ASP we Wrocławiu, założyciel hanczar studio),
  • Przemo Łukasik (architekt, założyciel pracowni medusagroup),
  • Magdalena Federowicz-Boule (architektka, Prezes i Dyrektor kreatywna Tremend),
  • Jo Jurga (architektka, badaczka przestrzeni, wykładowczyni),
  • Aldona Chudzicka (Dyrektor ds. rozwoju produktu Ceramika Paradyż),
  • Alek Pluta (architekt, zwycięzca II edycji konkursu Paradyż Designers, założyciel Nomadd Studio).

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers był Marcin Szczelina. To krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob.

Nagrody w trzeciej edycji konkursu przyznane

W kategorii Głównej, przeznaczonej dla architektów i projektantów wnętrz, jury wyłoniło trzech laureatów.
I główną nagrodę 10 tys. euro, a także wyjazd do Mediolanu zdobył Selcuk Kismir z pracowni Fabric.a z Turcji.

W kategorii Głównej, przeznaczonej dla architektów i projektantów wnętrz, jury wyłoniło trzech laureatów. Pierwszą nagrodę w kategorii Głównej o wartości 10 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Selcuk Kismir z pracowni Fabric.a z Turcji.
I nagrodę zdobył Selcuk Kismir z pracowni Fabric.a z Turcji.

II nagroda główna o wartości 5 tys. euro, jak również wyjazd na iSaloni 2024 trafiła do Mostafy Salema z Egiptu.

III główną nagrodę – 3 tys. euro i bilet na targi w Mediolanie dostała Polka – Agata Gała z pracowni blank studio.

O trzy nagrody w kategorii Projekt studencki walczyli także studenci kierunków architektonicznych i artystycznych z całego świata.

I nagrodę za Projekt studencki, czyli 2 tys. euro i wyjazd na targi w Mediolanie zdobył Piotr Hańderek z Polski. Jest on studentem Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura.

Pierwszą nagrodę w kategorii Projekt studencki o wartości 2 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Piotr Hańderek z Polski, student Politechniki Krakowskiej na kierunku Architektura.
I nagrodę w kategorii Projekt studencki zdobył Piotr Hańderek z Polski.

Druga nagroda w kategorii Projekt studencki o wartości 1 tys. euro, a także wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 została przyznana Szczepanowi Zalewskiemu z Polski, studentowi Wydziału Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Druga nagroda w kategorii Projekt studencki o wartości 1 tys. euro, a także wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 została przyznana Szczepanowi Zalewskiemu z Polski, studentowi Wydziału Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Druga nagroda w kategorii Projekt studencki została przyznana Szczepanowi Zalewskiemu z Polski.

Trzecią nagrodę w kategorii Projekt studencki w postaci wyjazdu na targi Salone del Mobile 2024 otrzymał Ohireme Uanzekin z Nigerii, student Heriot-Watt University Dubai na kierunku Architektura.

Trzecią nagrodę w kategorii Projekt studencki w postaci wyjazdu na targi Salone del Mobile 2024 otrzymał Ohireme Uanzekin z Nigerii, student Heriot-Watt University Dubai na kierunku Architektura.
Trzecią nagrodę w kategorii Projekt studencki otrzymał Ohireme Uanzekin z Nigerii, student Heriot-Watt University Dubai na kierunku Architektura.

Nagrody specjalne

Jury przyznało również nagrody w kategorii Specjalnej. Kapituła szczególną uwagę zwracała przede wszystkim na zastosowanie spieków TRI-D jako produkt oraz wewnątrz i na zewnątrz budynków (jako część małej architektury).

W kategorii Specjalnej – Produkt – nagrodę o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.

Nagrodę w kategorii Specjalnej - Produkt o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.
Nagrodę w kategorii Specjalnej – Produkt przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.
Nagrodę w kategorii Specjalnej - Produkt o wartości 1 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.
Nagrodę Specjalną za Produkt przyznano Małgorzacie Niedzielskiej z pracowni Niedzielska architektura z Polski.

W kolejnej kategorii Specjalnej, czyli Outdoor, nagrodę o wartości 1 tys. euro oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024 zdobył Mostafa Salem z Egiptu. To laureat wyróżniony również drugą nagrodą w kategorii Głównej.

Nagrodę w kategorii Specjalnej – Wnętrze – 1 tys. euro, a także wyjazd na targi w Mediolanie otrzymały dwie laureatki. To Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król z pracowni mow.design studio z Polski.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie Paradyż Designers odbędzie się w maju w Warszawie. O szczegółach wydarzenia poinformuje niebawem organizator.