Rankingi

Najlepsze fotele biurowe 2023

Fotel Gesture, prod. Steelcase, partner w Polsce ARC Interiors. Zwycięzca plebiscytu „Popular Science” na najlepsze ergonomiczne fotele biurowe 2023 roku.

Najlepsze fotele biurowe 2023

Amerykański magazyn „Popular Science” opublikował zestawienie, w którym znalazły się najlepsze fotele biurowe 2023 roku. Czołowe miejsca w rankingu zajęły produkty firm Steelcase i Herman Miller.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Dziennikarze istniejącego od 1872 roku „Popular Science”, ale także współpracujący z redakcją eksperci przetestowali wybrane fotele oferowane przez wiodących producentów. Redakcja wzięła pod uwagę również opinie użytkowników foteli, dzięki czemu powstała lista obejmująca najlepsze fotele biurowe 2023 roku.

Wśród siedmiu najlepszych rozwiązań na rynku znalazły się m.in.:

  1. Gesture firmy Steelcase – najlepszy ergonomiczny fotel na rynku,
  2. Aeron firmy Herman Miller – najlepszy fotel klasy premium,
  3. Karman firmy Steelcase – najlepszy fotel ergonomiczny w kategorii ekologicznych rozwiązań.

Prawdopodobnie najlepsze fotele biurowe na rynku

Fotel Steelcase Gesture jest prawdopodobnie najlepszym ergonomicznym rozwiązaniem na rynku – stwierdzili redaktorzy „Popular Science”. Które cechy uznali za najbardziej wartościowe? Gesture jest w pełni regulowany i łatwy w obsłudze. Można przesuwać głębokość siedziska do przodu i do tyłu, a ponadto zmieniać kąt nachylenia i podnosić siedzisko w górę lub opuszczać w dół. A wszystko to za pomocą prostych w obsłudze pokręteł. Fotel ma cztery pozycje blokady odchylenia, jego kółka działają sprawnie także na wykładzinie dywanowej. Na szczególną uwagę zasługuje technologia podparcia pleców 3D Liveback.

Została tak zaprojektowana, by naśladować naturalne ruchy kręgosłupa podczas zmiany pozycji – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors, partnera Steelcase w Polsce. Z kolei poduszka siedziska tego fotela jest idealnym połączeniem miękkiej, ale strukturalnej konstrukcji, z elastycznym obwodem łagodzącym punkty nacisku. Tym samym komfort siedzenia jest tu naprawdę unikalnym doświadczeniem – dodaje.

Dziennikarze docenili również 12-letnią gwarancję, dostępność 50 opcji tkanin i kolorów wykończeniowych, dzięki którym można dopasować estetykę Gesture do wnętrza.

Wzór dla producentów foteli biurowych

Zajmujący trzecie miejsce na liście fotel biurowy Karman został doceniony w dwóch aspektach. Po pierwsze, uznano, że może stanowić wzór dla innych producentów jako fotel ekologiczny, wyprodukowany w 25% z materiałów pochodzących z recyklingu i w 75% z nadających się do ponownego przetworzenia. Po drugie, pomimo że fotele biurowe siatkowe nie są już nowością na rynku, w przypadku Karmana efekt przewiewności został ulepszony. Zrealizowany za pomocą splotu wykonanego ze specjalnie na te cele zaprojektowanej tkaniny Intermix zapewnia wyjątkowy komfort.

Karman to nowość Steelcase, która wkrótce pojawi się na polskim rynku. Zaskakuje lekkością, jak również prostotą w obsłudze – mówi Przemysław Zalewski. Ciekawy tu jest też mechanizm, który automatycznie wykrywa wagę użytkownika, zapewniając odpowiednie wsparcie dla pleców podczas odchylania – dodaje.

Fotel Karman, prod. Steelcase, partner w Polsce ARC Interiors.
Fotel Karman, prod. Steelcase, partner w Polsce ARC Interiors.

Według badań cytowanych przez magazyn „Popular Science”, w 2022 roku pracownicy biurowi spędzali ponad 73% dnia pracy w pozycji siedzącej. Chociaż nadal najlepszym pomysłem jest skrócenie tego czasu, fotele mogą naprawdę wesprzeć pracowników tak, by plecy, szyja czy kark nie bolały i by zła postawa nie prowadziła do trwałych zwyrodnień.