Rankingi

Konkurs Cerames rozstrzygnięty

Efektowna aranżacja restauracji - Weronika Piechutek - konkurs Cerames - wyróżnienie ex aequo.

Konkurs Cerames rozstrzygnięty

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu pt. „Kolory, które budzą wnętrza”. Nagrodzonych zostało 6 projektów kolorowych przestrzeni zaaranżowanych z wykorzystaniem produktów Cerames.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Konkurs Cerames został ogłoszony 15 maja 2023 r. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie dowolnego wnętrza, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania różnorodnej, bogatej w niespodzianki i pozytywnie odbieranej przez użytkowników przestrzeni architektonicznej. Mogło być to zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna. Pula nagród konkursu „Kolory, które budzą wnętrza” wynosiła 25 tys. złotych w formie voucherów na produkty marki Cerames.

W ocenianiu prac uczestniczyli znani projektanci wnętrz, przedstawiciele firmy Cerames oraz redaktorzy wydawnictwa Grupa Sztuka Architektury, które operacyjnie organizowało konkurs na zlecenie firmy Cerames. W skład jury konkursowego wchodzili:

  • Magdalena Federowicz-Boule (Tremend),
  • Anna Federowicz (Tremend),
  • Lech Moczulski (Mili Młodzi Ludzie),
  • Jan Sikora (Sikora Wnętrza),
  • Katarzyna Westrych-Pavy (370studio),
  • Krzysztof Sołoducha (Grupa Sztuka Architektury),
  • Jan Toczyski (Cerames).

Na nadsyłanie swoich prac uczestnicy mieli czas do 15 października. Ostatecznie wpłynęły 22 zgłoszenia, z których jury wyłoniło 6 laureatów. Jednogłośną decyzją komisja konkursowa zdecydowała o innym rozdziale puli nagród niż zakładano w momencie ogłoszenia konkursu. W związku z tym nie zdecydowano się na przyznanie pierwszej nagrody. Za to uczestnicy zostali uhonorowani 2 drugimi nagrodami, 2 trzecimi, a ponadto 2 wyróżnieniami.

Komu przyznano nagrody?

Dwie drugie nagrody w wysokości 7 tysięcy złotych otrzymały prace przygotowane przez Annę Matusiak oraz Irynę Savka.

Praca Iryny Savka to projekt wnętrza łazienki opracowany w stonowanych, przyjemnych barwach oraz przy wykorzystaniu harmonijnie dobranych elementów wyposażenia. Subtelnie i w sposób zbalansowany dobrana kolorystyka oraz wykorzystane w pracy jako kontrasty kolorystyczne produkty Cerames w postaci płytek Rybia Łuska oraz umywalki Hamza sprawiły, że wnętrze z powodzeniem sprawdzi się jako łazienkowa przestrzeń codziennego użytku.

Subtelne wnętrze łazienki, proj. Iryna Savka - druga nagroda ex aequo w konkursie Cerames.
Subtelne wnętrze łazienki, proj. Iryna Savka – druga nagroda ex aequo w konkursie Cerames.

Z kolei  projekt przygotowany przez Anitę Matusiak łączy ze sobą współczesne rozwiązania i ceramikę Cerames ze starymi meblami z odzysku oraz polskimi akcentami (dekoracje z Bolesławca). Dzięki temu wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Jury zwróciło szczególną uwagę na aspekt re:use projektu oraz jego poprawne opracowanie techniczne.  W pracy wykorzystano ponadto umywalkę Gece z oferty Cerames.

Wnętrze łazienki, proj. Anita Matusiak - druga nagroda ex aequo w konkursie Cerames.
Wnętrze łazienki, proj. Anita Matusiak – druga nagroda ex aequo w konkursie Cerames.

Dwie trzecie nagrody w wysokości 3 tys. złotych otrzymały prace przygotowane przez Agnieszkę Kaczmarek oraz Olgę Martyniuk.

Praca Agnieszki Kaczmarek zwraca uwagę wplecionymi w projekt motywami orientalnymi połączonymi umiejętnie z elementami hiszpańskimi. Kolorystyka nawiązuje do wykorzystanych, miedzianych produktów z oferty Cerames. Są to lampa Bola z Meksyku, meksykańska umywalka z ręcznie kutej miedzi, płytki ściennych Nawar i cementowe płytki Eric.

Praca Agnieszki Kaczmarek - trzecia nagroda ex aequo - w konkursie Cerames.
Praca Agnieszki Kaczmarek – trzecia nagroda ex aequo – w konkursie Cerames.

Praca Olgi Martyniuk to z kolei bardzo ekspresyjne wnętrze łazienki w neonowych kolorach. Są one uspokajane dzięki wykorzystaniu elementów monochromatycznych, jak czarno-biała, meksykańska umywalka z oferty Cerames.

Ekspresyjne wnętrze łazienki - praca Olgi Martyniuk - trzecia nagroda ex aequo w konkursie Cerames.
Ekspresyjne wnętrze łazienki – praca Olgi Martyniuk – trzecia nagroda ex aequo w konkursie Cerames.

Wyróżnienia w konkursie Cerames

Dwa wyróżnienia w wysokości 1,5 tysiąca złotych otrzymały prace przygotowane przez Natalię Wojtasik oraz Weronikę Piechutek.

Praca Natalii Wojtasik to subtelna aranżacja łazienki. Opiera się o kontrast pomiędzy elegancką klasyką neutralnych płytek naściennych, a żywymi barwami wiszącej lampy Sandia Verde, umywalki nablatowej Picaflor oraz kolorem płytek podłogowych. Dodatkowo, akcentem egzotycznym są elementy biophilic design wplecione w projekt, jak wertykalna, zielona ściana i rośliny na blacie.

Subtelna aranżacja łazienki - projekt Natalii Wojtasik - wyróżnienie ex aequo w konkursie Cerames.
Subtelna aranżacja łazienki – projekt Natalii Wojtasik – wyróżnienie ex aequo w konkursie Cerames.

Z kolei projekt Weroniki Piechutek to efektowna aranżacja restauracji. Jest to wnętrze o silnym charakterze, interesujących detalach, a ponadto ciekawych połączeniach kolorystyczno-materiałowych. Rzut funkcjonalny wymaga korekty, niemniej jednak w projekcie pojawia się wiele wątków intrygujących wizualnie.

Efektowna aranżacja restauracji - Weronika Piechutek - konkurs Cerames - wyróżnienie ex aequo.
Efektowna aranżacja restauracji – Weronika Piechutek – konkurs Cerames – wyróżnienie ex aequo.