Rankingi

Kolory, które budzą wnętrza – konkurs Cerames

Konkurs Cerames.

Kolory, które budzą wnętrza – konkurs Cerames

Konkurs skierowany jest do architektów, projektantów i studentów kierunków projektowania. Organizator zaprasza do zaprojektowania dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania wyjątkowej przestrzeni architektonicznej. Pula nagród wynosi 25 tys. złotych.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Wszystkie produkty łączy jedno – wielobarwna kolorystyka. Właśnie ona jest tematem przewodnim konkursu pt. Kolory, które budzą wnętrza.

Odkrycia współczesnych nauk o człowieku sprawiają, że mechanizmy pozytywnego odbioru przestrzeni przez użytkowników architektury coraz częściej definiuje się przez pryzmat emocji. U odbiorców wywołują je procesy psychologiczne, które często ukryte są gdzieś pod powierzchnią świadomości. Przede wszystkim jednak, ważną rolę odgrywa w nich kolor, którego rola w badaniach nad percepcją przestrzeni stale rośnie.

Ręcznie robione płytki ścienne, umywalki malowane przez artystów, miedziane lampy i zlewy, wielobarwna ceramika, ręcznie robione elementy dekoracyjne – wszystkie te elementy wyposażenia wnętrz oferuje Cerames. Tym, co je łączy są kolory.

Cerames czeka na projekty

Organizator zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do wzięcia udziału w konkursie na projekt dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames znajdą zastosowanie w kreowaniu różnorodnej, innymi słowy, bogatej w niespodzianki i pozytywnie odbieranej przez użytkowników przestrzeni architektonicznej. Może być to zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna.
 

Jak wziąć udział w konkursie?

Projekty należy zgłaszać przez stronę konkursu w postaci wizualizacji, opisu oraz rzutów i widoków zaproponowanych rozwiązań. Mogą to być zarówno przestrzenie już zrealizowane, jak i całkiem nowe koncepcje.

Podsumowując, jedynym warunkiem zakwalifikowania ich do oceny przez jury konkursu jest wykorzystanie w propozycjach produktów z oferty Cerames (Pliki cad do pobrania). Ponadto istotne w zgłoszeniu będą też kolory, które zaintrygują użytkowników możliwościami ich wykorzystania, a oni będą pozytywnie odbierali wykreowaną przestrzeń.

Jury konkursu

 1. Magdalena Federowicz-Boule, Tremend
 2. Anna Federowicz, Tremend
 3. Lech Moczulski, Mili Młodzi Ludzie
 4. Jan Sikora, Sikora Wnętrza
 5. Katarzyna Westrych-Pavy, 370studio
 6. Krzysztof Sołoducha, Grupa Sztuka Architektury
 7. Jan Toczyski, Cerames
Jury konkursu Cerames.

Terminy

 • 22 maja 2023 – ogłoszenie konkursu
 • 15 października 2023 do godz. 23:59:59 przesyłanie prac przez stronę cerames.pl/konkurs
 • 30 października 2023 ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody

 1. nagroda – 15 tys. zł
 2. nagroda – 7 tys. zł
 3. Inagroda – 3 tys. zł

Nagrody przybrały formę voucherów na produkty z oferty Cerames (z puli nagród wyłączone są płytki podłogowe z wyjątkiem płytek cementowych dostępnych od ręki grzejniki, zellige, inne produkty wykonywane na zamówienie).