Rankingi

Diament Meblarstwa wkracza w nową erę

Diament Meblarstwa 2024 - zapowiedź konkursu.

Diament Meblarstwa wkracza w nową erę

Start tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla branży meblarskiej – Diament Meblarstwa – rozpoczyna nowy rozdział w jego 18-letniej historii i dostarcza nowych powodów, by wziąć w nim udział właśnie w tym roku.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W ciągu 18 lat, organizowany przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika i portalu BIZNES.meble.pl, oraz meble.pl, konkurs zmieniał swoje oblicze wielokrotnie. Zmiany objęły katalog, logotyp, statuetkę i stronę internetową. Zmieniały się kategorie, Patroni, Kapituła, a wreszcie lokalizacje finałowej gali. Zgodnie z niepisaną tradycją, która kultywowana jest od kilkunastu lat, finał co roku odbywa się w innym miejscu. Każdego roku konkursowi towarzyszy też inny kolor przewodni. Diament Meblarstwa 2024 zapowiada Viva Magenta – kolor roku 2023 według Instytutu Pantone.

Diament Meblarstwa po raz osiemnasty

18. edycja, która właśnie wystartowała, hołduje niezmiennej zasadzie, iż każdego roku na rynek wprowadzane są produkty, na które warto zwrócić uwagę.

By skorzystać z promocyjnej ceny 990 zł + 23% VAT, na zgłoszenie pierwszego produktu, wystarczy do 31 lipca 2023 r. zgłosić chęć udziału w konkursie.

Nie zwlekaj i już teraz wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY!

Udział w konkursie to okazja do zaprezentowania profesjonalistom z branży efektów wytężonej pracy projektantów, sztabów ludzi w fabrykach, jak i mniejszych zespołów działających w manufakturach. Co roku na polskim rynku pojawiają się przecież przedmioty, którymi chcemy się otaczać, a wśród nich są prawdziwe diamenty. To właśnie ich poszukują organizatorzy oraz jurorki i jurorzy konkursu.

Jeszcze nieoszlifowane diamenty już od paru lat odnajdywane są przez Kapitułę w ramach specjalnie stworzonej kategorii młody design. Dzięki niej studenci oraz ubiegłoroczni i tegoroczni absolwenci szkół i uczelni wyższych mogą bezpłatnie zgłaszać do konkursu swoje projekty mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

Zwycięzców wyłoni Kapituła, która liczy kilkadziesiąt osób. Wśród nich są architektki i architekci, projektantki i projektanci wnętrz, blogerki, przedstawicielki i przedstawiciele mediów i organizacji, naukowczynie i naukowcy oraz ekspertki i eksperci z branży meblarskiej. W gronie jury nie może również zabraknąć osób reprezentujących targi, handel meblami, technologię produkcji, hurtownie oraz firmy patentowe i atestowe.

Ponadto podczas organizacji konkursu możemy też liczyć na Partnerów i Patronów, którzy będą towarzyszyć konkursowym zmaganiom przez najbliższe miesiące, wspierając przedsięwzięcie od strony promocyjnej. 

Diament Internautów w nowej odsłonie

Nowy rozdział, w który wkracza konkurs wraz z inauguracją 18. edycji, oznacza kolejne zmiany w formule. Korzystając z tego, że w listopadzie 2022 roku odbyła się premiera nowego serwisu BIZNES.meble.pl, a portal przeszedł gruntowną transformację, organizatorzy zadecydowali o relaunchu nagrody Diament Internautów. Tegoroczny plebiscyt wystartuje 23 października i potrwa do 30 października. Głosowanie użytkowników serwisu na najlepszy ich zdaniem produkt rozpocznie się na nowej wersji portalu tuż po opublikowaniu werdyktu kapituły. Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę Diament Meblarstwa 2024 – Wybór Internautów.

Harmonogram konkursu Diament Meblarstwa 2024

Konkurs Diament Meblarstwa 2024 trwa od czerwca do grudnia 2023 r. i składa się z 5 etapów. Zwieńczeniem konkursowych zmagań jest katalog konkursowy, którego premiera ma miejsce podczas gali wręczenia nagród w Warszawie.

 1. ETAP: cena promocyjna
  5 czerwca – 31 lipca 2023 r. – promocyjny koszt zgłoszenia pierwszego produktu: 990 zł + 23% VAT
 2. ETAP: cena regularna
  1 sierpnia – 2 października 2023 r. – regularny koszt zgłoszenia pierwszego produktu: 1.890 zł + 23% VAT
 3. ETAP: głosowanie kapituły
  9-16 października 2023 r. – głosowanie kapituły konkursowej
 4. ETAP: nagrodzeni
  17-20 października 2023 r. – poinformowanie uczestników o wynikach konkursu
  23 października 2023 r. – opublikowanie wyników na stronie konkursowej
  23-30 października 2023 r. – głosowanie Internautów
 5. ETAP: gala konkursowa
  grudzień 2023 r. – uroczysta Gala wręczenia nagród w Warszawie

ZOBACZ TAKŻE: Kto zdobył Diament Meblarstwa 2023?

Podsumowując, wszystkie kategorie i zasady obowiązujące podczas tegorocznej edycji konkursu zostały szczegółowo opisane w REGULAMINIE i HARMONOGRAMIE. Oba dokumenty znajdują się na stronie konkursu Diament Meblarstwa 2024.

Zmierz się z najlepszymi i sięgnij po Diament Meblarstwa!

Diament Meblarstwa 2024 - Patroni v2.