Rankingi

II edycja konkursu marki Samsung rozstrzygnięta

Marka Samsung ogłosiła wyniki II edycji konkursu Projektuj z Bespoke, Grand Prix zdobyła Małgorzata Niedzielska.

II edycja konkursu marki Samsung rozstrzygnięta

Konkurs „Projektuj z Bespoke” wyłonił najciekawsze projekty z wykorzystaniem lodówki Bespoke marki Samsung w trzech różnych stylach wnętrzarskich. W połowie maja odbyły się obrady, podczas których jury wskazało zwycięzców.

W grudniu 2023 r. marka Samsung ogłosiła konkurs na projekt z zakresu architektury wnętrz z użyciem lodówki Bespoke. Konkurs skierowany był przede wszystkim do architektów, projektantów, studentów i wizualizatorów. Mogli oni zgłaszać swoje prace w trzech etapach, określonych stylem wnętrzarskim.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie projektu koncepcyjnego z zakresu architektury z uwzględnieniem lodówki Bespoke w określonym, dla danego etapu konkursu, stylu wnętrzarskim: japandi, mid-century modern i modern organic. Natomiast kolejnym krokiem w zmaganiach konkursowych, które już po raz drugi zorganizowała marka Samsung, była publikacja pracy w mediach społecznościowych z dedykowanymi oznaczeniami: #pojektujzbespoke2, #Samsungbespokekonkurs i #zadaniekonkursowe. Prace należało zgłaszać wgrywając projekt za pomocą formularza kontaktowego.

Zgłoszone projekty, spełniające wymagania regulaminu, oceniło znakomite jury w składzie:

 • arch. Jan Sikora – Przewodniczący Jury (ASP Gdańsk, Sikora Wnętrza),
 • arch. wnętrz Ada Skwira (WZ Studio),
 • arch. wnętrz Małgorzata Liebhart (WZ Studio),
 • arch. Agata Sobkowiak (Sobkowiak Architektura),
 • arch. Agnieszka Balicka (Balicka Design),
 • arch. Aldona Banasiuk,
 • arch. Anna Koszela,
 • arch. Katarzyna Fotek (Decoroom),
 • arch. Weronika Libiszowska (Boris Kudlička with Partners),
 • arch. Karol Smagacz (Karol Smagacz Interior Designer),
 • Anna Grużewska (Czas na Wnętrze),
 • Kamil Białas (WhiteMAD),
 • Katarzyna Księżopolska (MAGAZIF.com),
 • fotograf Yassen Hristov.

Marka Samsung ogłosiła wyniki II edycji „Projektuj z Bespoke”

Podczas obrad jury nie zabrakło ciekawych dyskusji między jurorami. Ocenili oni zgłoszone projekty przede wszystkim pod względem estetycznym, funkcjonalnym i technicznym. Natomiast oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się podczas webinaru OKK! design, czyli 29 maja 2024 r.

Konkurs Projektuj z Bespoke jest wydarzeniem wyjątkowym na polskiej mapie projektowej, gdyż łączy w sobie dwie innowacje: innowacyjny produkt marki Samsung oraz innowacyjny pomysł na wnętrze. Połączenie tych dwóch elementów to zadanie niespotykane i ciekawa przygoda dla projektantów, choć nie jest to zadanie łatwe i oczywiste – podkreśla arch. Jan Sikora, przewodniczący jury.

Jako przewodniczący Jury z dużą przyjemnością obserwuję zmagania młodych projektantów i tych trochę już bardziej doświadczonych oraz to, jak szukają kluczy stylistycznych w przestrzeni. Jedni podchodzili do lodówki Bespoke z dużą odwagą czyniąc z niej figurę kompozycyjną we wnętrzu, a drudzy natomiast idealnie wtapiają ją w harmonijną i wysmakowaną przestrzeń. Tego typu przygoda projektowa uczy pokory, a tych którzy odnajdą idealną harmonię, uczy odwagi tak ważnej w kreowaniu ponadczasowych przestrzeni i niezapomnianych trendów. Była to edycja wyjątkowa, bo aż trzy etapowa. Zapoznaliśmy się z setkami prac, toczyliśmy dyskusje, a co najważniejsze jako Jury w sprawie Grand Prix byliśmy jednomyślni – potwierdza arch. Jan Sikora.

Kim są laureaci konkursu?

Nagrodę Grand Prix dla najlepszego projektu konkursu o wartości 10 tys. zł brutto i promocję projektu w mediach o wysokości 6 tys. zł brutto, a ponadto Nagrodę główną w II etapie konkursu o wartości 3 tys. zł brutto zdobyła Małgorzata Niedzielska.

Uzasadnienie jury:

Przedstawioną pracę można podsumować trzema słowami: harmonia, kolor i styl. Delikatnie światło padające do przestrzeni z lewej strony ujawnia grę detalu a monumentalny stonowany granatowy pion skrywa w sobie lodówkę Samsung Bespoke. Jest ona totemem w tej przestrzeni, co wraz z innymi detalami odwołuje się do wpływów stylistycznych opartych o sztukę pierwotnych kultur i niepowtarzalnych artefaktów drewnianego rzemiosła. Przestrzeń kreowana jest przez atmosferę tajemniczości, co potęguje drewniany sufit oraz minimalistyczna betonowa posadzka. W przedstawionych kadrach nic nie jest przypadkowe, a zarazem nic nie jest oczywiste.

Zaprezentowane wnętrze łączy klasyczny urok połowy XX wieku z nowoczesnymi akcentami, tworząc ciepłą i zapraszającą atmosferę. Meble o prostych liniach, minimalistyczne detale oraz duże okna wpuszczające mnóstwo naturalnego światła, a to esencja stylu mid-century modern. Jednocześnie nagrodzony projekt wyróżnia się przemyślanym układem, który sprawia, że przestrzeń jest nie tylko piękna, ale także wygodna w codziennym użytkowaniu. To kompozycja w pełni perfekcyjna i ukształtowana przez świadomego i pewnego swoich decyzji twórcę.

Nagrody główne w konkursie, który zorganizowała marka Samsung

Nagrodę główną w I etapie konkursu o wartości 3 tys. zł brutto jury przyznało Katarzynie Milewskiej.

Uzasadnienie jury:

Projekt kuchni charakteryzuje się harmonią oraz dbałością o szczegóły. Duża ilość drewna łączy się z minimalistycznym charakterem wnętrza, wprowadzając przytulność i spokój, typowe dla stylu japandi. Subtelność projektu przejawia się w delikatnych, lecz wyrazistych detalach oraz przemyślanej kompozycji. Dodatkowo, zastosowanie luksferów zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrza i dodaje mu unikalnego, artystycznego charakteru. Nowoczesna lodówka Samsung Bespoke idealnie wpisuje się w ten projekt. Całość stanowi doskonały przykład integracji estetyki i technologii.

Nagrodę główną w III etapie konkursu o wartości 3 tys. zł brutto zdobyła Iwona Kościółek.

Uzasadnienie jury:

Styl modern organic okazał się wyzwaniem dla uczestników konkursu. Jednak wśród nadesłanych prac Jury znalazło taką, która idealnie odwzorowuje założenia konkursowe. Projektantce udało się wykreować kojącą przestrzeń, w której prym wiodą światło, naturalne materiały i zieleń. Na uwagę zasługuje zgodna gama kolorystyczna utrzymana w ciepłych odcieniach i przynosząca tak potrzebny nam spokój. Wnętrze jest klarowne, choć w architekturze pomieszczenia nie zabrakło ciekawych rozwiązań. Zdaniem Jury w tym miejscu odnajdzie się każdy, kto potrzebuje wyciszenia, nie tylko wielbiciel stylu modern organic.

ZOBACZ TAKŻE: Trwa 2. edycja konkursu Samsung Bespoke

Organizator przewidział również nagrodę specjalną w postaci sesji zdjęciowej w wykonaniu fotografa Yassena Hristova o wartości 5 tys. zł brutto. Jury przyznało to wyróżnienie Martynie Jaworskiej.

Uzasadnienie jury:

Projekt, choć utrzymany w harmonijnej kolorystyce, wyróżnia oryginalny i różnorodny dobór materiałów wykończeniowych oraz mebli. Uwagę przyciąga dzięki ciekawej kompozycji matowych, półmatowych oraz błyszczących faktur. Drewniane powierzchnie zestawione w kontraście z kafelkami oraz welurem, budują przestrzeń przyjazną i dobrze skomponowaną.