Newsroom

XYLEXPO 2022 czerpie z efektu synergii

Targi Xylexpo 2022

XYLEXPO 2022 czerpie z efektu synergii

Po czterech latach przerwy, 27. edycja międzynarodowych targów technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego XYLEXPO po raz pierwszy odbywała się równolegle w przestrzeni cyfrowej. Na Rho Fiera Milano towarzyszyła jej natomiast wystawa obrabiarek w ramach 33. BI-MU.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

XYLEXPO 2022 odwiedziło ponad 16 tys. unikalnych gości. Jeśli wziąć pod uwagę, że jeden zwiedzający wracał kilkukrotnie w ciągu czterech dni, to liczba wizyt sięga 22 tys. Wśród 16 tys. unikalnych odwiedzających odnotowano 12.356 bezpośrednich wejść. Natomiast co najmniej 4 tys. gości zwiedzało także 33. BI-MU. Te statystyki nie dziwią organizatorów. Już w fazie wstępnej rejestracji większość odwiedzających zadeklarowała zamiar odwiedzenia równoległej wystawy.

Stoisko Felder na targach 2022
W pawilonie 24 ofertę obrabiarek dla przemysłu drzewnego i branży meblarskiej zaprezentowała firma Felder Group.

XYLEXPO 2022 jest prawdopodobnie jedyną wystawą postpandemiczną, która osiągnęła liczbę unikalnych odwiedzających porównywalną do liczby gości na ostatniej edycji przed pandemią – w 2018 roku. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów udział gości międzynarodowych zmniejszył się o kilka punktów procentowych (z 28% w 2018 r. do 25% w 2022 r.). Stało się tak ze względu na zamknięcie rynków takich, jak Chiny, Rosja i Ukraina, tradycyjnie zainteresowanych włoskimi technologiami.

ZOBACZ TAKŻE: Jak się sprawdzi nowa koncepcja XYLEXPO?

Liczby potwierdziły nie tylko rolę XYLEXPO, ale także słuszność decyzji, które podjęliśmy przygotowując tę edycję, mając na celu przeprojektowanie układu i skupienie się na elementach, które będą filarami przyszłych wystaw. Mowa o innej strategii w prezentacji produktów i silnym nacisku na nowe usługi cyfrowe, które mogą tylko rozszerzyć zakres i funkcję wystawy – powiedział Luigi De Vito, prezes Acimall

Firma SCM Group świętowała na targach Xylexpo 70 lat pracy nad innowacjami dla przemysłu drzewnego.
Firma SCM Group świętowała na targach XYLEXPO 70 lat pracy nad innowacjami dla przemysłu drzewnego.
Stoisko Weinig Holz-Her na targach Xylexpo 2022
Targi XYLEXPO 2022 były dla Weinig Holz-Her okazją do prezentacji obszernego wachlarzu nowych technologii dla całego sektora drzewnego.

TEKST: Anna Szypulska

Artykuł został opublikowany w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 12/2022.