Design

Weekend z targami designu WZORY

Targi Designu Wzory.

Weekend z targami designu WZORY

WZORY to największe świąteczne targi designu. Odbywają się w weekend 17-18 grudnia w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny.

Ponad 170 wystawców będzie czekać na zwiedzających przez cały weekend, na trzech piętrach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Targi Designu WZORY to idealna okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Podczas trwającego dwa dni wydarzenia można będzie kupić m.in. ubrania, meble, kosmetyki, plakaty, biżuterię, dodatki, świece oraz wiele innych rzeczy, które doskonale nadają się na prezent. Organizatorzy zapraszają również na bezpłatne warsztaty, które odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Czym są Targi Designu WZORY?

WZORY to największe Warszawskie Targi Designu. Ich ideą jest łączenie najnowszego polskiego designu i odbiorców, zainteresowanych posiadaniem pięknych przedmiotów. WZORY to miejsce, w którym młodzi projektanci i nowocześni rzemieślnicy mają szansę pokazać swoje produkty ludziom. Odwiedzający targi mogą nabyć rzeczy unikalne, często tworzone ręcznie i przede wszystkim – eko i fair trade, często niedostępne w galeriach handlowych i stacjonarnych sklepach. Młodzi projektanci mogą skonfrontować swoje pomysły i produkty z rynkiem. Energia, która wytwarza się na kolejnych spotkaniach w ramach Warszawskich Targów Designu, pozwala rosnąć małym markom projektowym, a odbiorcy mają dzięki niej coraz piękniejsze domy i wnętrza.

Idea targów to nie tylko zakupy robione lokalnie podczas wydarzeń, ale także rozwijanie, wspieranie, edukacja i konsolidacja całej branży szeroko pojętych designerów. Collaboration is the new future – to hasło przyświeca nam, gdy projektujemy kolejne wykłady, konferencje, panele dyskusyjne i warsztaty. Rzemieślnicy mogą podzielić się swoją wiedzą na temat wytwarzania czy materiałów, projektanci zaprezentować lub sprawdzić swoje pomysły, a każdy z nas (oraz nasze dzieci!) dużo nauczyć na temat tworzenia przedmiotów do wnętrza, które będą ekologiczne, użyteczne i przede wszystkim piękne. Dlatego na Wzorach często możecie wziąć udział w zajęciach z recyklingu, florystyki, odnawiania retro zabytków – Jagoda Valkov, ideotwórczyni i organizatorka Wzorów.

Od pachnących świętami i lasem ręcznie robionych świec i kosmetyków, przez oryginalne ubrania, biżuterię aż po stylowe meble, oświetlenie, unikatowe zabawki – tego wszystkiego i o wiele, wiele więcej mogą spodziewać się goście kolejnej edycji Targów Designu WZORY. Wydarzenie jest bardzo ważną pozycją w kalendarzu grudniowych, przedświątecznych atrakcji – absolutnie obowiązkową dla miłośników polskiego wzornictwa i rękodzieła.

Kiedy?

17-18 grudnia

Godziny otwarcia:

sobota 11.00-19.00

niedziela 11.00 – 18.00

Gdzie?

Historyczna część Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, Bracka 25.

Więcej informacji na profilu WZORY – targi designu.