Newsroom

Trudna decyzja targów sztokholmskich

Stoisko firmy Kinnarps podczas Stockholm Furniture & Light Fair 2020.

Trudna decyzja targów sztokholmskich

W komunikacie wydanym 30 października 2020 r. Stockholmsmässan rozwiały wszelkie wątpliwości dotyczące organizacji Stockholm Furniture & Light Fair i targów Formex w nadchodzącym roku.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Wszystko stało się jasne. Stockholmsmässan są zobowiązane do odwołania dwóch największych wydarzeń zaplanowanych na pierwszy kwartał 2021 r., a mianowicie targów Formex (największych targów wyposażenia wnętrz i mieszkań w Skandynawii, które powinny odbyć się w styczniu) oraz cieszących się międzynarodowym uznaniem Stockholm Furniture & Light Fair, które zwyczajowo odbywają się w lutym każdego roku. Będzie to miało poważne konsekwencje, nie tylko dla wszystkich wystawców, ale także dla stolicy Szwecji i regionów sąsiadujących ze Sztokholmem.

Znajdujemy się w niezwykle niepokojącej sytuacji, która jest wspólna dla całej branży konferencyjno-targowej i która będzie miała konsekwencje dla wszystkich sektorów, dla których nasze wydarzenia są ważne. Jeśli chodzi o Formex, myślę przede wszystkim o wszystkich małych i średnich firmach, które są zależne od Formex i które zostaną teraz dotknięte negatywnymi skutkami, gdyż jesteśmy zmuszeni anulować targi. Uważamy, że Stockholm Furniture & Light Fair to nie tylko ważne miejsce spotkań branży, ale także niezwykle ważne wydarzenie dla całego Sztokholmu, jednej z dwóch europejskich stolic designu. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych w regionie, które w normalnych czasach aktywizuje całe miasto i na wiele sposobów przyczynia się do rozwoju sektora turystycznego – mówi Christian Clemens, dyrektor generalny Stockholmsmässan.

Pomimo odwołanych targów zespół projektantów w Stockholmsmässan pracuje teraz nad stworzeniem obfitującego w wydarzenia tygodnia designu, skupiającego się na promowaniu skandynawskiego wzornictwa. Stockholm Design Week odbędzie się w dniach 8-13 lutego 2021 r.