Newsroom

Targi LIGNA w nowym terminie

Ligna to nowoczesne technologie, rozszerzona rzeczywistość, wirtualna rzeczywistość.

Targi LIGNA w nowym terminie

Jesienna edycja LIGNY jest anulowana. Kolejne globalne wydarzenie zmienia termin w wyniku pandemii i lockdownu w Niemczech.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Złe wieści płyną z Hanoweru – LIGNA 2021 nie odbędzie się. Następna edycja targów planowana jest na maj 2023 roku. 

Deutsche Messe informują ponadto, że jeszcze jesienią 2021 roku zostanie uruchomiona cyfrowa platforma, a także, że kolejna konferencja w Rosenheim odbędzie się na początku lata 2022 roku.

Targi LIGNA dopiero za 2 lata

Jak ogłosili organizatorzy, nowy termin targów LIGNA to 15-19 maja 2023 roku. Wydarzenie, które było planowane na ten rok i miało odbyć się w dniach 27 września – 1 października – zostało odwołane. Ze względu na utrzymujący się wysoki poziom infekcji na całym świecie w następstwie pandemii COVID-19, zbyt powolne postępy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe w zakresie szczepień, a tym samym dalsze ograniczenia w podróżowaniu.

Deutsche Messe wraz z VDMA Woodworking Machinery podjęły decyzję o zmianie terminu wiodących na świecie targów dla producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

Niepewność w następstwie pandemii nadal pozostaje bardzo wysoka na całym świecie. W ścisłym porozumieniu z VDMA podjęliśmy decyzję o odwołaniu targów LIGNA, jako fizycznej imprezy w 2021 roku – mówi dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe. – Aby zaoferować branży alternatywną platformę dla innowacji, wymiany wiedzy i networkingu, utworzymy cyfrową platformę networkingową, która zostanie uruchomiona pod koniec września. Planujemy również konferencję w Rosenheim na początku lata 2022 roku. W przypadku obu formatów wydarzeń uwzględniamy wiele nowych spostrzeżeń i pozytywnych doświadczeń z niedawno zorganizowanej edycji cyfrowej HANNOVER MESSE.