Newsroom

Start MEBLE POLSKA. Protest rolników oznacza utrudnienia

Startują targi MEBLE POLSKA, protest rolników spowoduje utrudnienia w ruchu.

Start MEBLE POLSKA. Protest rolników oznacza utrudnienia

20 lutego br. mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego, ale też wszyscy ci, którzy z różnych stron Polski będą zmierzać na rozpoczynające się dzisiaj targi MEBLE POLSKA, powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z kolejnym protestem rolników.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Poznaniu, zaplanowany na 20 lutego protest rolników spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach. Blokada obejmie pięć węzłów komunikacyjnych wokół Poznania. Policja zachęca do szukania alternatywnych tras. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

Protest rolników wokół Poznania

Policjanci z poznańskiej jednostki poinformowali również, że działania środowisk rolniczych będą szczególnie odczuwalne w godzinach od 9.00 do 18.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu poznańskiego – głównie na trasach wlotowych i wylotowych z Poznania. Należy stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym – czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9.00. Całkowicie zblokowane zostaną trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna.

Rolnicy zablokują wjazdy do Poznania

Znaczące utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:

  • Poznań, ul. Głogowska na wysokości ul. Marii Lange ( w obydwu kierunkach), Komorniki, droga nr 311 i 196 na wysokości ul. Platynowej ( w obydwu kierunkach ),
  • Zakrzewo, węzeł S11 Poznań – Ławica ( blokada od strony zbiegu ulicy Gajowej i drogi 307 oraz od strony zbiegu ulicy Szkolnej i drogi 307 ),
  • Tarnowo Podgórne, Droga Krajowa nr 92 na wysokości zjazdu S11 ( w obydwu kierunkach ),
  • Golęczewo, węzeł Poznań – Północ, Droga Krajowa nr 11 ( na wysokości zajazdu „Dziupla ),
  • Kostrzyn, Droga Krajowa nr 92 na odcinku pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim,
  • Ograniczeń w ruchu należy spodziewać się także na węźle Kórnik ( w kierunku Środy Wielkopolskiej ) z uwagi na zgromadzenie na Drodze Krajowej nr 11 na wysokości wsi Koszuty.

Podczas zgromadzeń funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem, jak również wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym policja apeluje do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów – zaleca policja.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu zachęca także do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca – radzą poznańscy policjanci.

Autem na targi MEBLE POLSKA 2024

Grupa MTP, organizator targów MEBLE POLSKA, wskazała dwie opcje dla osób, które przyjadą autem i chcą zaparkować w pobliżu ekspozycji.

  • Parkowanie na placu targowym

W przypadku dostępnego miejsca na terenie targów zwiedzający mogą zakupić karty wjazdu w cenie 135 zł (jednorazowy wjazd). Karty można nabyć na bramie nr 7, przy ul. Bukowskiej.

UWAGA! Główna brama wjazdowa nr 1 (od ul. Śniadeckich) będzie zamknięta w czasie trwania targów!

ZOBACZ TAKŻE: Widzimy się na targach MEBLE POLSKA w Poznaniu!

  • Parking podziemny PWK

Tańszą, a równie wygodną opcją jest skorzystanie z nowego Parkingu Podziemnego PWK. Znajduje się on przy ulicy Głogowskiej 11 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wjazd na parking: za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu, MEBLE POLSKA – GRUPA MTP