Newsroom

Schattdecor udziałowcem w Fine Decor

1076266282

Schattdecor udziałowcem w Fine Decor

Dzięki inwestycji Schattdecor zaoferuje swoim klientom przyjazne dla środowiska, jednobarwne oraz zadrukowane folie PET na powierzchnie meblowe.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Połączyliśmy siły, by móc zaoferować branży wyjątkowy, przyszłościowy i przyjazny dla środowiska produkt, będący innowacyjnym rozwiązaniem i odpowiadający na wysokie wymagania rynku – podkreśla kierownictwo obu zakładów.

Fine Decor wprowadził na rynek nową kategorię produktów tzw. lacklaminat, będący jednobarwną folią na bazie PET, stanowiący doskonałe rozwiązanie dla lakierowanych frontów kuchennych. Firma rozwinęła własną technologię z pełnym obiegiem produkcyjnym. Odpad produkcyjny wraca do obiegu i jest ponownie przerabiany. Tak powstała zrównoważona powierzchnia dekoracyjna cechująca się elastycznością i odpornością na wilgoć. Stanowi ona alternatywę dla tradycyjnych folii termoplastycznych, jest przy tym trwała i odporna na zarysowania, ma właściwości antifingerprint oraz wyróżnia się bardzo przyjemną haptyką.

Dzięki objęciu 50% udziałów w firmie Fine Decor, Schattdecor rozszerza portfolio produktowe w obszarze folii finish i oferuje klientom zadruk i uszlachetnianie folii na bazie PET. Pierwszy, wspólnie wytwarzany przez oba przedsiębiorstwa produkt będzie nosił nazwę Fineflex.

Hasan Sekmann, założyciel Fine Decor, podkreśla: Posiadanie u swego boku takiego partnera, jakim jest Schattdecor, który podobnie jak my ma wizję rozwoju, stawia na postęp, innowacje i zrównoważoną politykę, to dla nas autentyczna wartość dodana. Dzięki naszej europejskiej produkcji jesteśmy dla klientów stabilnym partnerem, a dla branży meblarskiej godnym zaufania dostawcą. Razem możemy kształtować przyszłość. Łączymy bowiem ekspercką wiedzę z nowoczesnymi technologiami i kreatywnością, a także zapał, motywację i sieci kontaktów.

Roland Auer, Prezes Schattdecor AG dodaje: Poprzez partnerstwo z Fine Decor inwestujemy zgodnie z naszym motto „Jedno źródło, wiele możliwości”. Oferujemy dopasowane, innowacyjne rozwiązania „made in Germany” oraz umacniamy się nawzajem poprzez wymianę doświadczeń oraz sieci naszych kontaktów. Fine Decor to partner, który podobnie jak my ceni relacje międzyludzkie, rozwój produktów i ma podobną wizję przyszłości.

Odpowiadamy dokładnie na potrzeby branży – mówi Claudia Küchen, członek Zarządu ds. designu i marketingu. – Dzięki tej inwestycji łączymy najwyższą jakość zadruku, najlepszy design z recyklingowanym substratem, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska w Europie. Nasze rozwiązania technologiczne i nowości produktowe bazujące na przyjaznych dla środowiska, wolnych od formaldehydu tworzywach termoplastycznych określają nasze przyszłościowe drogi rozwoju.

Frank Schumacher, członek Zarządu ds. sprzedaży uzupełnia: Rynek wymaga od nas nowych, zrównoważonych powierzchni dekoracyjnych. Schattdecor od dłuższego czasu poszukiwał alternatyw dla powierzchni bazujących na papierze. Hasan Sekmann i jego zespół z Fine Decor to dla nas perfekcyjny partner do realizacji naszej strategii produktowej.

Fine Decor powstał w 2004 r. i należy do czołowych producentów lacklaminatów w branży. Firma ma klientów na całym świece, w 20 różnych krajach. Oba przedsiębiorstwa, Fine Decor i Schattdecor, mają podobne oczekiwania dotyczące zrównoważonej, przyjaznej dla środowiska produkcji i koncentrują się na rozwijaniu swojego portfolio produktowego oraz serwisu dla klientów.