Newsroom

Rząd zamyka sklepy meblowe

Salon Agata w Jeleniej Górze. Fot. Biuro prasowe Agata.

Rząd zamyka sklepy meblowe

Rekord zakażeń wywołał natychmiastową reakcję rządu. Od 27 marca w Polsce będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia. Restrykcje obejmą sklepy meblowe – które i na jak długo?

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Dzisiejszy bilans – 34.151 nowe zakażenia – biorąc pod uwagę rekordową liczbę testów na koronawirusa (w ciągu minionych 24 godzin wykonano ich ponad 102,5 tysiąca), doprowadził do zaostrzenia lockdownu. Nowe zasady będą obowiązywały od 27 marca do 9 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd stawia meble pod ścianą

Gdy 17 marca szef resortu zdrowia ogłaszał wprowadzenie lockdownu w całej Polsce, obostrzenia nie objęły ani marketów budowlanych, ani sklepów meblowych. Dzisiaj było jednak inaczej. Zapowiedzi twardego lockdownu, który dotknąłby również salony meblowe, pojawiały się w przestrzeni publicznej już od paru dni i to właśnie ten scenariusz się sprawdził.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Déjà vu z jesieni – sklepy meblowe zamknięte

W dzisiejszej konferencji prasowej udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, którzy przekazali informacje o dodatkowych obostrzeniach. Wprowadzone przez rząd restrykcje obejmują m.in. sklepy meblowe i budowlane. Od soboty, przez kolejne dwa tygodnie, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, powyżej 2 tys. m2 będą zamknięte.

Z zapowiedzi premiera i ministra zdrowia wynika, że nie będzie zakazu przemieszczania się, ale rząd zaleca pracę zdalną. Szczegółowe informacje o restrykcjach pojawią się w rozporządzeniu Rady Ministrów.