Newsroom

Rząd zamyka sklepy meblowe

Salon Agata w Jeleniej Górze. Fot. Biuro prasowe Agata.

Rząd zamyka sklepy meblowe

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Dzisiejszy bilans – 34 151 nowe zakażenia – biorąc pod uwagę rekordową liczbę testów na koronawirusa (w ciągu minionych 24 godzin wykonano ich ponad 102,5 tysiąca), doprowadził do zaostrzenia lockdownu. Nowe zasady będą obowiązywały od 27 marca do 9 kwietnia.

Stało się nieuniknione

Gdy 17 marca szef resortu zdrowia ogłaszał wprowadzenie lockdownu w całej Polsce, obostrzenia nie objęły ani marketów budowlanych, ani sklepów meblowych. Dzisiaj było jednak inaczej. Zapowiedzi twardego lockdownu, który dotknąłby również salony meblowe, pojawiały się w przestrzeni publicznej już od paru dni i to właśnie ten scenariusz się sprawdził.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd stawia meble pod ścianą

Déjà vu z jesieni – sklepy meblowe zamknięte

W dzisiejszej konferencji prasowej udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, którzy przekazali informacje o dodatkowych obostrzeniach. Wprowadzone przez rząd restrykcje obejmują m.in. sklepy meblowe i budowlane. Od soboty, przez kolejne dwa tygodnie, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, powyżej 2 tys. m kw. będą zamknięte.

Z zapowiedzi premiera i ministra zdrowia wynika, że nie będzie zakazu przemieszczania się, ale rząd zaleca pracę zdalną. Szczegółowe informacje o restrykcjach pojawią się w rozporządzeniu Rady Ministrów.