Newsroom

Premiera poradnika lepszego życia wg IKEA

314568990

Premiera poradnika lepszego życia wg IKEA

Od 12 sierpnia dostępny jest nowy Katalog IKEA 2021. W tym roku koncern postawił na formułę poradnika prowadzenia lepszego życia w domu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Do Polaków Katalog IKEA trafia po raz 25. W tym roku zamiast tradycyjnego katalogu powstał kultowy poradnik, który jest pełen inspiracji i rozwiązań podpowiadających, jak uczynić dom bardziej funkcjonalnym, przytulnym, przyjaznym dla środowiska oraz dla mieszkańców.

Nowa rzeczywistość = nowe wyzwania

Życie to szereg nowych początków. Czasem można je przewidzieć, jednak równie często nikt się ich nie spodziewa. Dostosowywanie się do ciągłych zmian wymaga nowych, nieszablonowych sposobów myślenia. Właśnie dlatego tegoroczny Katalog IKEA przyjmuje formę poradnika, wypełnionego sprytnymi wskazówkami, praktycznymi pomysłami i drobnymi, niedrogimi rozwiązaniami. W końcu stworzenie lepszego do życia domu nie musi być wcale skomplikowane, kosztowne ani czasochłonne.

Czas spędzany w domu nigdy nie był tak ważny, jak dzisiaj. Nowy Katalog IKEA 2021 jest pełen konkretnych, prostych sposobów, jak szybko dostosować dom do różnych, pojawiających się na co dzień, nowych okoliczności. Wcale nie trzeba zmieniać wszystkiego na raz. Czasem wystarczy wprowadzać nowe rozwiązania krok po kroku, zarówno w domu, jak i w naszej codzienności, żeby osiągnąć wspaniałe efekty – mówi Katarzyna Goleń, dyrektorka ds. projektowania i przestrzeni komercyjnych IKEA Retail.

Dom przyjazny

Wybierając świadomie produkty z materiałów naturalnych, pozyskanych z recyklingu czy nadających się do powtórnego przetworzenia, można pomóc środowisku. Decydując się na jedno z licznych rozwiązań, dom staje się bardziej zrównoważony. Można na przykład ograniczyć zużycie plastiku jednorazowego użytku poprzez samodzielne pakowanie przekąsek i posiłków na wynos do pojemników.

W Katalogu 2021 niemal na każdej stronie można znaleźć porady, na co zwracać uwagę, by zatroszczyć się o środowisko. Wiemy, jak ważne jest promowanie codziennych nawyków przyjaznych dla Ziemi i dla nas samych, wierzymy również w sprawczą moc biznesu w walce z kryzysem klimatycznym. IKEA ma ambicję by do 2030 stać się firmą działającą w modelu gospodarki o obiegu zamkniętym oraz pozytywnym dla klimatu.

Historia pięknej przyjaźni

Polska już od 60 lat zajmuje wyjątkowe miejsce na globalnej mapie IKEA. Nasz kraj był pierwszym po Szwecji, z którym firma związała swoją przyszłość zamawiając krzesła w fabryce w Radomsku.

Setki stron nowego Katalogu wypełniliśmy myślą, która stanowi podstawę asortymentu i oferty IKEA już od ponad 70 lat. Stale dbamy o to, aby wielu ludzi mogło sobie pozwolić na lepszy, piękniejszy, bardziej funkcjonalny dom. Zależy nam, by stał się również bardziej przyjazny dla planety oraz dla nas samych. Katalog jest bazą, podręcznikiem i skarbnicą sprytnych rozwiązań w przystępnych cenach, a w sklepach IKEA czeka jeszcze więcej nowości, wskazówek i porad. Serdecznie zapraszamy! – dodaje Kasia Broniarek, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

Poradnik lepszego życia w domu dostępny jest od 12 sierpnia br. w wersji cyfrowej online oraz w wersji papierowej dla Klubowiczów IKEA Family do odbioru w sklepach IKEA.