Newsroom

Pierwsza kobieta na czele spółki z Grupy BEGA

Laura Gergen i Uwe Freitag z firmy Stolkom z Grupy BEGA.

Pierwsza kobieta na czele spółki z Grupy BEGA

22 czerwca 2023 r. Thorsten Hilpert i Niko Johns z Grupy BEGA poinformowali o zmianach w Zarządzie w jednej ze spółek należących do holdingu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Z oficjalnego komunikatu, który wydał holding wynika, że w Zarządzie firmy Stolkom dokonują się właśnie kluczowe zmiany personalne. Dotychczasowy dyrektor zarządzający polskiej firmy Stolkom – spółki z Grupy BEGA od 2015 roku – Uwe Freitag – z końcem 2023 roku przejdzie na emeryturę.

Uwe Freitag dołączył do Grupy BEGA po samozatrudnieniu w firmie Paroli i doprowadził do przeobrażenia firmy Stolkom z dostawcy stolików kawowych w jednego z odnoszących ogromne sukcesy dostawców stołów i krzeseł. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Polsce słynie również szerokiej oferty małych mebli z litego drewna, głównie z Dalekiego Wschodu.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa BEGA planuje 2023 rok i podsumowuje 2022

Historyczne zmiany u sterów spółki z Grupy BEGA

Podsumowując, na stanowisku dyrektora zarządzającego Uwe Freitag zostanie zastąpiony przez 37-letnią Laurę Gergen. Do Grupy BEGA dołączyła ona w 2019 roku jako kierownik sprzedaży Stolkom. Laura Gergen ukończyła administrację biznesową w wyższej szkole handlu meblami. Następnie pracowała jako kierownik sprzedaży w dużych sklepach meblowych, w których była odpowiedzialna za centralne zakupy różnych grup produktów.

Holding BEGA Group cieszy się z perspektywy historycznych zmian. Dokonują się one wraz z objęciem przez Laurę Gergen nowego stanowiska dyrektor zarządzającej. Po raz pierwszy w historii Grupy odpowiedzialność za zarządzanie spółką należącą do Grupy BEGA przejmie kobieta.