Newsroom

„Orgatec” jednak za 2 lata

Koelnmesse zawiesza organizację tegorocznego „Orgatecu” i szuka nowego formatu na najbliższe miesiące. Kolejną edycję targów zaplanowano w dniach 25-29 października 2022 r.

„Orgatec” jednak za 2 lata

Koelnmesse zawiesza organizację tegorocznego „Orgatec” i szuka nowego formatu na najbliższe miesiące. Kolejną edycję targów zaplanowano w dniach 25-29 października 2022 r.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Mimo iż wysoki poziom rejestracji na tegoroczną edycję targów „Orgatec” został osiągnięty już wiosną br. i pomimo szeroko zakrojonych przygotowań do targów, sytuacja zaczęła coraz bardziej odzwierciedlać bieżące wydarzenia wokół COVID-19 oraz koniunkturę gospodarczą. 6 lipca organizatorzy poinformowali media, że w ostatnich tygodniach zdecydowana większość wystawców i odwiedzających targi postanowiła zrezygnować z udziału w jesiennej imprezie w Kolonii.

Rezygnacje są motywowane troską o zdrowie pracowników, ale także sytuacją ekonomiczną samych firm. Wydarzyło się coś, co przedstawiciele Koelnmesse całkowicie rozumieją. Coraz większą rolę zaczęły odgrywać najnowsze wiadomości o nowych przypadkach infekcji w Niemczech. Ponadto warunki odbywania podróży są nadal niepewne, szczególnie na poziomie międzykontynentalnym.

Biorąc pod uwagę powyższe powody Koelmesse ponownie przeanalizowało ogólną sytuację i zdecydowało, że najlepszym wyjściem będzie odpowiedź na odwołania i życzenia większości wystawców branżowych i odwiedzających targi, w postaci przesunięcia „Orgatecu”. Kolejna, regularna edycja odbędzie się w dniach 25-29 października 2022 r.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

To była dla Koelnmesse bardzo trudna decyzja. Dzięki kompleksowemu pakietowi środków – #B-SAFE4business – wszyscy byli już bardzo dobrze przygotowani do organizacji targów w sposób zgodny z wymogami panującymi podczas pandemii koronawirusa. Wiodące międzynarodowe targi handlowe, takie jak „Orgatec”, wymagają pewnej kompletności, jeśli chodzi o obecność wystawców i zwiedzających. Międzynarodowość na poziomie europejskim i globalnym odgrywa ważną rolę w tych targach.

Organizatorzy zapewniają, że zwrócą środki za wszystkie bilety, które zostały już opłacone. W najbliższych tygodniach te zwroty zostaną zarządzone centralnie.

Niemniej jednak to odwołanie targów stanowi dla Koelnmesse jeszcze większą zachętę do patrzenia w przyszłość i opracowywania nowych platform biznesowych. W związku z tym, w ścisłej współpracy z branżą, w krótkim czasie przygotowane zostaną nowe opcje prezentacji tematów z targów „Orgatec”, co daje możliwość ponownego prowadzenia działalności na poziomie międzynarodowym.

Koelnmesse potwierdza, że jest gotowe, by zacząć od nowa w styczniu. Właśnie wtedy, jako pierwsze targi o światowym znaczeniu dla całego przemysłu meblarskiego, odbędą się imm Cologne 2021.