Design

Życiowy sukces Karima Rashida

Karim Rashid.

Życiowy sukces Karima Rashida

American Prize for Design, uznawaną za najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie wzornictwa w Stanach Zjednoczonych, zdobył w tym roku Karim Rashid.

Drogę do tego wyróżnienia utorowały designerowi jego filozofia, dotycząca demokratyzacji projektowania oraz wieloletnie osiągnięcia.

Dzięki ponad 4 tys. projektów w produkcji, prawie 300 nagrodom i pracy dla klientów w ponad 40 krajach, Karim Rashid wykracza poza typologię, co czyni go legendą wśród projektantów z jego pokolenia.

Jestem bardzo wdzięczny za to, że zyskałem uznanie jako amerykański projektant, odkąd 30 lat temu otworzyłem swoje biuro w Nowym Jorku. Design to sposób na tworzenie ludzkich doświadczeń, polepszenie społeczeństwa, kształtowanie kultury i rozwój gospodarki. W tych ostatnich 30 latach zauważyłem, że wzornictwo dotknęło każdego aspektu ludzkiego życia i wciąż poprawia świat – skomentował wygraną Karim Rashid.

W gronie laureatów poprzednich edycji są m.in. Gorden Wagener, główny projektant i wiceprezes wykonawczy Daimler, brytyjski architekt – Norman Foster, a także włoski projektant Ferrari – Flavio Manzoni.