Newsroom

Optymizm płynie z targów MIFF 2024

Zwiedzający na targach MIFF 2024

Optymizm płynie z targów MIFF 2024

30. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Malezji (MIFF) zakończyła się wielkim sukcesem wystawców i kupujących, którzy uznali czterodniową imprezę za doskonałą okazję do zaprezentowania na globalnym rynku swoich najnowszych produktów i wygenerowania nowych potencjalnych klientów.

Targi, które odbyły się w dniach od 1 do 4 marca, zaoferowały rekordowej liczbie 715 wystawców z 15 państw, w tym z Malezji, możliwość nawiązania kontaktu z nabywcami z całego świata poszukującymi wysokiej jakości mebli i wartościowych dostawców produktów gospodarstwa domowego i produktów komercyjnych. Targi MIFF 2024 odwiedziło 5.419 międzynarodowych uczestników ze 120 krajów, co stanowi 6% wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Poziom zamówień skoczył do 1,28 mld USD.

Targi MIFF 2024 to możliwość nawiązania kontaktów z nabywcami z całego świata poszukującymi wysokiej jakości mebli.
Targi MIFF 2024 to możliwość nawiązania kontaktów z nabywcami z całego świata poszukującymi wysokiej jakości mebli.

Na czele tegorocznych targów znaleźli się wystawcy z Malezji, a także Kambodży, Chin, Hongkongu, Indii, Indonezji, Japonii, Singapuru, Korei Południowej, Tajwanu, Tajlandii, Turcji, Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Stanów Zjednoczonych.

Szeroka gama współczesnych mebli, od krzeseł biurowych i stacji roboczych do nowoczesnego miejsca pracy, po meble domowe i lifestyle’owe, wypełniła 100 tys. m2 w dwóch obiektach targowych: Malaysia International Trade and Exhibition Centre (MITEC) i World Trade Centre Kuala Lumpur (WTCKL).

Firma TMH Furniture Industries SDN BHD była pionierem technologii gięcia drewna w Malezji. Zestaw „TMH 583-1 + TMH2257SD” na targach MIFF 2024 zdobył jedną z nagród w konkursie Furniture Excellence Award.
Firma TMH Furniture Industries SDN BHD była pionierem technologii gięcia drewna w Malezji. Zestaw „TMH 583-1 + TMH2257SD” na targach MIFF 2024 zdobył jedną z nagród w konkursie Furniture Excellence Award.

Dobry nastrój i efektywne doświadczenie targowe potęgowane było nową aplikacją MIFF Furniverse ułatwiająca nawigację po halach wystawowych, odkrywanie wystawców i bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami podczas targów. Po raz pierwszy odwiedzający wzięli również udział w kampanii wirtualnych drzew, w ramach której MIFF sadził prawdziwe drzewo za każde sześć posadzonych drzew wirtualnych.

Sin Wee Seng Industries SDN BHD to jeden z największych producentów mebli tapicerowanych w Indonezji. Firma istnieje od 1970 r., a na targach MIFF 2024 wystawia się od wielu lat.
Sin Wee Seng Industries SDN BHD to jeden z największych producentów mebli tapicerowanych w Indonezji. Firma istnieje od 1970 r., a na targach MIFF wystawia się od wielu lat.

Po raz piętnasty na targach MIFF pojawił się malezyjski producent Spring Art Industries, a przedstawiciel firmy Terence Tee powiedział: Powód jest prosty, ponieważ jesteśmy konsekwentnie zadowoleni z wyników. MIFF udowodnił, że generuje dla nas przychody i sprzedaż, w przeciwieństwie do innych platform.

Stoisko firmy Hupsheng Furniture Industries SDN BHD na targach MIFF 2024. Działająca od 1981 r. firma oferuje przede wszystkim meble mieszkaniowe.
Stoisko firmy Hupsheng Furniture Industries SDN BHD. Działająca od 1981 r. firma oferuje przede wszystkim meble mieszkaniowe.

Dla Oasis Furniture Industries, również z Malezji, MIFF jest doskonałą platformą biznesową, ponieważ przyciąga poważnych nabywców. Uczestnicy są naprawdę zainteresowani zakupami. W szczególności poszukują produktów wyprodukowanych w Malezji, co czyni to wydarzenie idealnym dla nas. To już nasz 13. rok tutaj. Patrząc w przyszłość, mam nadzieję, że MIFF będzie się rozwijać przez kolejne 30 lat – mówi Ralph Ong współzałożyciel i dyrektor zarządzający Oasis Furniture Industries.

Stały nabywca Soufian Omar z Algierii mówi, że cieszy się z zachęcającego i interesującego doświadczenia i uważa targi MIFF za fascynujące i konkurencyjne pod względem jakości i wartości. Konkurencja jest silna, ale czujemy się pewnie i komfortowo przyjeżdżając na MIFF każdego roku. Gościnność zapewniana przez MIFF jest zawsze doskonała, co zwiększa nasze pozytywne wrażenia – wyjaśnia Soufian Omar.

Na stoisku firmy Lii Hen Furniture SDN BHD podczas targów MIFF 2024 można było zobaczyć m.in. nowoczesne meble do sypialni.
Na stoisku firmy Lii Hen Furniture SDN BHD można było zobaczyć m.in. nowoczesne meble do sypialni.

CZYTAJ TAKŻE: Nagrody My Favourite International Design Awards 2024 wręczone

Tegoroczne targi nadal podkreślają fundamentalną rolę MIFF w zapewnianiu międzynarodowej branży meblarskiej wyjątkowych możliwości prowadzenia interesów i budowania cennych kontaktów. Nasza nowa aplikacja MIFF Furniverse podniosła poziom doświadczenia wszystkich uczestników, ponieważ są oni w stanie szybciej i efektywniej poruszać się po targach. Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem bardzo dużej liczby ponownych rezerwacji na targi MIFF 2025, co podkreśla znaczenie MIFF dla wystawców i kupujących. W przyszłym roku mogą spodziewać się lepszej jakości i lepszego show – powiedziała Kelie Lim, dyrektor generalna MIFF.

W targach MIFF 2024 wzięła udział firmy Inter Sofa Industries SDN BHD, producent nowoczesnych mebli tapicerowanych.
W targach MIFF wzięła udział firmy Inter Sofa Industries SDN BHD, producent nowoczesnych mebli tapicerowanych.

Przyszłoroczne targi MIFF odbędą się w tych samych terminach od 1 do 4 marca w tych samych obiektach targowych: Malaysia International Trade and Exhibition Centre (MITEC) i World Trade Centre Kuala Lumpur (WTCKL).

Artykuł ukazał się w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 6-7/2024.