Newsroom

Nowy termin Salone del Mobile w Szanghaju

Targi Salone del Mobile w Szanghaju zostały przełożone na 2021 r.

Nowy termin Salone del Mobile w Szanghaju

Targi Salone del Mobile w Szanghaju zostały przełożone na 2021 r., a organizatorzy skupiają się na 60. edycji iSaloni, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w Mediolanie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jak poinformował Claudio Luti, prezes Salone del Mobile.Milano: Termin Salone del Mobile w Szanghaju został jedynie przełożony, a kolejne kilka miesięcy zostanie poświęcone na prace nad ponownym uruchomieniem targów, mając świadomość, że, zarówno impreza, jak i firmy, będą się nadal rozwijać i wspierać Made in Italy nie tylko w Chinach, ale na całym świecie.

Po długiej i gruntownej analizie sytuacji wywołanej kryzysem związanym z COVID-19 oraz ocenie wszystkich aspektów organizacyjnych (w tym niepewności co do lotów międzynarodowych, obowiązkowej kwarantanny i zawieszenia wiz przez Chiny), komitet Salone del Mobile.Milano w Szanghaju uznał, że organizowanie najbliższej  edycji wydarzenia, która byłaby w pełni zgodna ze standardami jakości, które wyróżniały ją od samego początku, jest niemożliwa.

To była bolesna, ale nieunikniona decyzja, sprawi jednak, że będziemy jeszcze bardziej zdeterminowani, by umocnić pozycję lidera marki Salone del Mobile jako marki wzorcowej w projektowaniu na całym świecie – powiedział Claudio Luti.

Organizatorzy będą kierować wszystkie swoje wysiłki w zintensyfikowaną kampanię promocyjną związaną z 60. edycją Salone del Mobile od 13 do 18 kwietnia 2021 r. w Mediolanie, która będzie pierwszą znaczącą okazją dla międzynarodowych gości i profesjonalistów, by spotkać się i powitać chińską publiczność. Jednocześnie rozpoczynają się działania promocyjne przed piątą edycją Salone del Mobile. Milano Shanghai, która odbędzie się w listopadzie 2021 r. – w celu dalszego zwiększenia widoczności targów i wzmocnienia sukcesu włoskich firm, które zaufały chińskiemu wydarzeniu.