Newsroom

Mniej sklepów IKEA w Polsce?

sklepy IKEA w Polsce

Mniej sklepów IKEA w Polsce?

Od kilku dni IKEA informuje klientów o możliwości dokonywania ostatnich zakupów w Centrum Handlowym Blue City do 12 grudnia 2021 roku. Co się wydarzy po tym terminie?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Szwedzki koncern prowadzi kampanię komunikacyjną informującą klientów, że tylko do 12 grudnia mają czas na zrobienie zakupów w IKEA w Centrum Handlowym Blue City. Po tym terminie zarówno sklep IKEA, jak i Sklepik Szwedzki nie będą dostępne w tej lokalizacji. Już teraz nieczynny w Blue City jest Punkt Odbioru Zamówień IKEA i Bistro & Cafe.

Jaki wpływ na pracowników i klientów w Polsce ma decyzja IKEA?

W połowie 2021 roku koncern podjął decyzję o zmniejszeniu liczby sklepów w stolicy. Jeden z nich miał zniknąć z mapy Warszawy jeszcze w tym roku i zgodnie z zapowiedziami – tak się stanie.

Jak IKEA uzasadniała swoją decyzję? Chcemy skupić się na nowych formatach miejsc spotkań z klientami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców stolicy i regionu – mówił w lipcu Karol Barcal, dyrektor regionalny w IKEA Retail Polska odpowiedzialny między innymi za rynek warszawski.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego IKEA zamyka sklep w Warszawie?

W komunikacie wydanym przez koncern można przeczytać, że celem IKEA jest tworzenie jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zgodnie z podejściem firmy do rozwoju oraz w reakcji na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania klientów wprowadzamy i testujemy nowe formaty oraz rozwijamy dotychczasowe miejsca spotkań z klientami. Chcemy, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a zachodzące zmiany to kolejny krok na drodze do zbudowania jeszcze bliższych relacji oraz realizacji ambitnych celów w kierunku sprzedaży omnikanałowej – informuje biuro prasowe IKEA.

Koncern zapewnia, że dołożył wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi sklepu w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej jednostce IKEA. Wszyscy z nich, którzy byli zainteresowani kontynuacją pracy w IKEA, otrzymali ofertę zatrudnienia. 

Gdzie w Warszawie są sklepy IKEA?

Na rynku warszawskim pozostają otwarte dla klientów dwa sklepy – IKEA Janki i IKEA Targówek, dwa Punkty Odbioru Zamówień IKEA – w centrach handlowych King Cross Praga i Wola Park, oraz dwa mobilne Punkty Odbioru Zamówień IKEA – na Mokotowie i w Wilanowie. Wciąż rozwijane są również nowe miejsca spotkań z klientami, które mają przybliżyć ofertę IKEA oraz sprzedaż online czy usługi zdalne z różnymi możliwościami dostawy i odbioru.

W październiku 2021 r. w centrum handlowym Wola Park zostało otwarte pierwsze testowe Studio Planowania IKEA, gdzie razem z pracownikami IKEA można zaplanować własne rozwiązania w zakresie wyposażenia domu, a także składać zamówienia z dostawą do domu. Zakupów można dokonywać również 24/7 na IKEA.pl i przez Aplikację Mobilną IKEA, a następnie odbierać je na wiele sposobów.

IKEA w Warszawie to nie tylko sklepy. W mieście usytuowane jest również Centrum Wsparcia Klienta Domolinia IKEA, w ramach którego klienci mogą uzyskać odpowiedź m.in. na pytania związane z produktami i usługami IKEA, jak również składać reklamacje, a także centrum rekrutacyjne Twoje Studio Pracy – miejsce spotkań dla obecnych i przyszłych klientów oraz pracowników. Warszawa to również IKEA IT Service Desk i Service Office, które wspierają biznes w codziennej działalności.