Newsroom

Mniej sklepów IKEA w Polsce?

sklepy IKEA w Polsce

Mniej sklepów IKEA w Polsce?

Od kilku dni IKEA informuje klientów o możliwości dokonywania ostatnich zakupów w Centrum Handlowym Blue City do 12 grudnia 2021 roku. Co się wydarzy po tym terminie?

Szwedzki koncern prowadzi kampanię komunikacyjną informującą klientów, że tylko do 12 grudnia mają czas na zrobienie zakupów w IKEA w Centrum Handlowym Blue City. Po tym terminie zarówno sklep IKEA, jak i Sklepik Szwedzki nie będą dostępne w tej lokalizacji. Już teraz nieczynny w Blue City jest Punkt Odbioru Zamówień IKEA i Bistro & Cafe.

Jaki wpływ na pracowników i klientów w Polsce ma decyzja IKEA?

W połowie 2021 roku koncern podjął decyzję o zmniejszeniu liczby sklepów w stolicy. Jeden z nich miał zniknąć z mapy Warszawy jeszcze w tym roku i zgodnie z zapowiedziami – tak się stanie.

Jak IKEA uzasadniała swoją decyzję? Chcemy skupić się na nowych formatach miejsc spotkań z klientami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców stolicy i regionu – mówił w lipcu Karol Barcal, dyrektor regionalny w IKEA Retail Polska odpowiedzialny między innymi za rynek warszawski.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego IKEA zamyka sklep w Warszawie?

W komunikacie wydanym przez koncern można przeczytać, że celem IKEA jest tworzenie jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zgodnie z podejściem firmy do rozwoju oraz w reakcji na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania klientów wprowadzamy i testujemy nowe formaty oraz rozwijamy dotychczasowe miejsca spotkań z klientami. Chcemy, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a zachodzące zmiany to kolejny krok na drodze do zbudowania jeszcze bliższych relacji oraz realizacji ambitnych celów w kierunku sprzedaży omnikanałowej – informuje biuro prasowe IKEA.

Koncern zapewnia, że dołożył wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi sklepu w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej jednostce IKEA. Wszyscy z nich, którzy byli zainteresowani kontynuacją pracy w IKEA, otrzymali ofertę zatrudnienia. 

Gdzie w Warszawie są sklepy IKEA?

Na rynku warszawskim pozostają otwarte dla klientów dwa sklepy – IKEA Janki i IKEA Targówek, dwa Punkty Odbioru Zamówień IKEA – w centrach handlowych King Cross Praga i Wola Park, oraz dwa mobilne Punkty Odbioru Zamówień IKEA – na Mokotowie i w Wilanowie. Wciąż rozwijane są również nowe miejsca spotkań z klientami, które mają przybliżyć ofertę IKEA oraz sprzedaż online czy usługi zdalne z różnymi możliwościami dostawy i odbioru.

W październiku 2021 r. w centrum handlowym Wola Park zostało otwarte pierwsze testowe Studio Planowania IKEA, gdzie razem z pracownikami IKEA można zaplanować własne rozwiązania w zakresie wyposażenia domu, a także składać zamówienia z dostawą do domu. Zakupów można dokonywać również 24/7 na IKEA.pl i przez Aplikację Mobilną IKEA, a następnie odbierać je na wiele sposobów.

IKEA w Warszawie to nie tylko sklepy. W mieście usytuowane jest również Centrum Wsparcia Klienta Domolinia IKEA, w ramach którego klienci mogą uzyskać odpowiedź m.in. na pytania związane z produktami i usługami IKEA, jak również składać reklamacje, a także centrum rekrutacyjne Twoje Studio Pracy – miejsce spotkań dla obecnych i przyszłych klientów oraz pracowników. Warszawa to również IKEA IT Service Desk i Service Office, które wspierają biznes w codziennej działalności.