Newsroom

Marcowy BIZNES.meble.pl. Zobacz, o czym piszemy!

Sprawdź, o czym piszemy w marcowym wydaniu BIZNES.meble.pl.

Marcowy BIZNES.meble.pl. Zobacz, o czym piszemy!

W najnowszym BIZNES.meble.pl znajdziesz m.in. podsumowanie 2023 r., ciekawe wywiady i relacje z zagranicznych targów. Sprawdź, o czym jeszcze napisaliśmy! Zapraszamy do lektury!

Reklama
Banner 750x100 px targi CIFF 2024

Branża meblarska w Polsce ma za sobą trudny czas. Pokazują to dane Głównego Urzędu Statystycznego, którym przyjrzało się B+R Studio Tomasz Wiktorski. A jakie są perspektywy dla światowego meblarstwa? Przede wszystkim o tym mówi Zilahi Imre, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawnictw Meblarskich (International Alliance of Furnishing Publications – IAFP). O czym jeszcze piszemy w marcowym numerze?

O tych wydarzeniach jest ostatnio głośno

W najnowszym wydaniu znajdziesz relacje z ważnych międzynarodowych targów, które rozpoczynają sezon wystawienniczy, czyli imm cologne, Heimtextil i Maison & Objet. Natomiast o nowym formacie targowym opowiada Fatih Özmert, zastępca Dyrektora Generalnego Tüyap Overseas Fairs. Bowiem już od 14 do 16 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii kompleks Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie będzie gościł tureckie targi drzewne All4Wood. W Polsce zaprezentują się wiodące tureckie firmy z branż drzewnej i leśnej. Wśród wystawców będą także przedstawiciele sektora maszyn do produkcji mebli oraz dostawcy dla producentów materacy.

To jeszcze nie wszystko, co przygotowaliśmy. Na pewno warto przyjrzeć się również najnowszym trendom i nowościom. Ponadto polecamy lekturę artykułów z działu temat wydania poświęconych strefie dziennej. Koniecznie sprawdź też, o czym piszemy w naszych felietonach.

Najnowsze wydanie jest już dostępne zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej. Zapraszamy do czytania, a także prenumerowania!

BIZNES.meble.pl, 3/2024

O czym piszemy w marcowym wydaniu BIZNES.meble.pl?

SPIS TREŚCI

Od redakcji

Felietony

Mniej znaczy więcej

Nienazwane kompetencje przyszłości

Raport

To był trudny czas dla polskiej branży meblarskiej
Rok 2023 dla polskiej branży meblarskiej był czasem korekty, w którym wszystkie negatywne wydarzenia ostatnich lat, zaczynając od pandemii, a na wybuchu wojny na Ukrainie kończąc, zebrały swoje żniwo i wyraźnie przełożyły się wyniki finansowe.

Branża

Wiadomości

Konkurencja jest zdrowa, współpraca jeszcze lepsza
Rozmowa z Zilahim Imre, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawnictw Meblarskich (International Alliance of Furnishing Publications – IAFP).

Nowy rozdział w historii imm cologne
Tegoroczna edycja imm cologne to kolejny krok w drodze do odświeżonej przez Koelnmesse koncepcji biznesu. Stawka jest ekstremalnie wysoka. Od tego, jakie oceny zebrały targi w Kolonii, będzie bowiem zależało, czy pozostaną w ścisłej czołówce wydarzeń otwierających sezon, a przede wszystkim, czy – tak jak przed pandemią – będą kształtować nowy rok we wnętrzach.

Wybór Polski to strategiczna decyzja
Rozmowa z Fatihem Özmertem, zastępcą Dyrektora Generalnego Tüyap Overseas Fairs.

Siła wzrostu
Tegoroczny Heimtextil odnotował wzrost wszystkich parametrów wystawienniczych: od powierzchni po liczbę zwiedzających. Nie przeszkodził w tym nawet strajk kolei. Dominujące idee to odpowiedzialność i znaczenie sztucznej inteligencji w procesie bardziej świadomego zarządzania ochroną środowiska. Wpisują się w nie premiery w nowym sektorze dywanowym, a także propozycje polskich wystawców, których było w tym roku więcej niż w roku poprzednim.

Krótkie formy, czyli rolowanie na ekranie i w biznesie
Rolowanie: Słownik Języka Polskiego – kołować, kiwać, nabierać, oszukiwać siebie nawzajem, kantować; potocznie: nabijać w butelkę, robić w balona, robić w bambuko, robić w jajo, robić w konia, wpuszczać w maliny…

Design

Wiadomości

Trzy dekady Maison & Objet
W 2024 roku Maison & Objet świętuje 30-lecie. Z tej okazji targi zabrały odwiedzających w podróż do przyszłości, w której, zgodnie z tegorocznym hasłem TECH EDEN, pomiędzy technologią i natura panuje harmonia.

Trendy

Nowości

Temat wydania: strefa dzienna

Zdrowia i spokoju
Tym, co daje nam najwięcej poczucia radości w miejscu, w którym mieszkamy jest przytulanie ukochanej osoby i dzielenie radości z innymi. Tak mówią najnowsze badania. Atmosferę, która temu towarzyszy można zbudować z elementów wyposażenia wnętrz. Ich projekty ukierunkowane są na dobre samopoczucie użytkowników.

Regał uniwersalny
Szacuje się, że co pięć sekund gdzieś na świecie sprzedaje się jeden regał Billy zaprojektowany przez Gillisa Lundgrena, a wprowadzony przez IKEA do sprzedaży w 1979 roku. Z jakimi komponentami da się wyprodukować regał uniwersalny?

U siebie, w salonie, na sofie
W polskich domach żyje się szczęśliwie. Jak wynika z badań Otodom, najbardziej szczęśliwymi mieszkańcami są osoby dojrzałe. Niezależnie od stanu posiadania mieszkania lub domu, ważne, aby czuć się „u siebie”.

Chillout

Kolonia stawia na talenty
Spośród ponad 1.000 zgłoszeń na Pure Talents Contest nadesłano cztery szczególnie imponujące propozycje: mobilną saunę, dachówkę wykonaną z liści palmowych pochodzących z recyklingu, umiejętnie wykonaną tekstylną ściankę działową, jak również składaną trzyosobową sofę. Odwiedzający imm cologne mogli oglądać zarówno zwycięskie projekty, jak i podziwiać nową targową koncepcję – The Circles.

Pięć dni w Paryżu
Paryskie targi Maison & Objet od 30 lat nadają ton imprezom wystawienniczym w Europie i na świecie. Na czym polega ich fenomen? Co sprawia, że wystawcy i zwiedzający dobrze się tu czują? Z jakich powodów warto bywać na targach w stolicy Francji? Pytań jest wiele, a na znalezienie odpowiedzi uczestnicy mieli tylko pięć dni.

Felietony

NA OKŁADCE: Zilahi Imre, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawnictw Meblarskich (International Alliance of Furnishing Publications – IAFP).