Newsroom

Majowe wydanie „BIZNES.meble.pl”

493514854

Majowe wydanie „BIZNES.meble.pl”

Maj 2021 to dwa ważne dla branży wydarzenia – Interzum i Meble Polska: oba w formacie cyfrowym. Będziemy je śledzić, a zanim je opiszemy, zapraszamy do lektury majowego „BIZNES.meble.pl”.

Wydanie 5/2021 miesięcznika „BIZNES.meble.pl” właśnie trafia na rynek w wersji papierowej.

Jest także dostępne w formie e-wydania: „BIZNES.meble.pl” 5/2021.

O czym przeczytacie w „BIZNES.meble.pl”?

O sytuacji w branży HoReCa, zmianach na rynku niemieckim oraz wyzwaniach organizatorów targów. Sprawdźcie też koniecznie, które polskie marki otrzymały w tym roku Red Doty. Co jeszcze przygotowaliśmy? Felietony, wywiady, temat wydania i sylwetkę. Po ten numer warto sięgnąć!

Poniżej spis wszystkich publikacji redakcyjnych, które znalazły się w majowym wydaniu „BIZNES.meble.pl”:

– Od redakcji – Marek Hryniewicki

– FELIETONY

– Sprawdzamy ceny mebli – Tomasz Wiktorski

– Inteligencja finansowa potrzebna od zaraz – Anna Gąsiorowska

– RAPORT

– Bardzo długi sezon – Sezon niestabilności branży hotelarsko-restauracyjnej trwa od ponad roku. Straty są znaczące, ale coraz częściej mówi się o inwestycjach w nowe obiekty, zwłaszcza w hotelarstwie.

– Branża turystyczna będzie rosła – Władysław Grochowski, właściciel i prezes Grupy Arche o perspektywach odbudowy branży hotelarskiej, dobrym czasie na inwestycje i atrakcyjności tego, co bliskie i lokalne.

– BRANŻA

– Wiadomości

– Jak pandemia zmienia Niemcy? – To mógł być falochron Europy, a jest kraj wiecznych lockdownów. W państwie boleśnie doświadczanym przez kolejne fale pandemii, a teraz też kryzys konsumpcji, nic już nie jest pewne. Czy to, co się dzieje za naszą zachodnią granicą, może przynieść zmiany na lepsze?

– W oczekiwaniu na targi – To był rok pełen szczególnych wyzwań dla organizatorów targów. W tym czasie wiele osób uświadomiło sobie, jak bardzo brakuje im spotkań targowych i efektów, które przynosiły.

– CIFF 2021 pod znakiem sukcesu

– Przyszłość należy do e-commerce – Robert Chmielewski, właściciel Complet Furniture, o rebrandingu, budowaniu strategii sprzedaży online, a także aktualnych wyzwaniach i problemach branży meblarskiej.

– Sprzedaż mebli spadnie, pytanie tylko: kiedy? – Ryszard Antosz, prezes Niemann Polska, o rozwoju produktu, koniunkturze na rynku, przekształceniach w firmie Niemann i ich wpływie na Niemann Polska.

– DESIGN

– Wiadomości

– Polskie marki sięgnęły po Red Doty – W ubiegłym roku było ich 8, w tym jest… 13! Wśród laureatów tych najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu są polskie marki oferujące meble i wyposażenie wnętrz.

– PE-P i naścienne kreacje studenckie dla VOX – Dorota Balewicz z marki VOX o wyzwaniach projektowych podjętych przez grupę studentów w ramach obszaru projektowego „panele naścienne”.

– Trendy – Jak wielka jest moc zieleni wiemy zwłaszcza dziś, po kilku zimowych miesiącach. Wyjdźmy na balkon, albo zaprośmy rośliny do domu.

– Nowości

TEMAT SPECJALNY: SLOW LIFE

– Wszystko, co najlepsze

TEMAT WYDANIA: MEBLE 18-

– Miejsce na wszystkie potrzeby

– W bezpiecznym kierunku – Bezpieczeństwo to dzisiaj najważniejszy trend w zakresie wyposażenia pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Rozumiane jest ono nie tylko jako wybór odpowiedniej konstrukcji czy komponentów. Dbamy również o zdrowie psychiczne najmłodszych. Budujemy przestrzeń, w której eliminowane są nadmierne bodźce, a pojawia się miejsce na kreację.

– CHILLOUT

– Jeździectwo wydobywa ze mnie to, co najlepsze – Koń bardzo dużo daje człowiekowi i ta wzajemna relacja potrafi być naprawdę niezwykła, ale człowiek też musi się w nią zaangażować, poświęcić czas, a przede wszystkim szanować konia i jego potrzeby. Jeździec musi wiedzieć czego chce, wykazać się stanowczością, konsekwencją, siłą charakteru, opanowaniem – koń powinien czuć, że ma w jeźdźcu prawdziwego przewodnika – pisze Aleksandra Skowrońska, współwłaściciel Bakata Design, architekt.

– Felieton – Diana Nachiło

Na okładce: Aleksandra Skowrońska, współwłaściciel Bakata Design, architekt. Fot. Mariola Żołądź.

Zapraszamy do lektury miesięcznika „BIZNES.meble.pl”