Newsroom

Kto wszedł w skład Rady OIGPM?

Od lewej: Janusz Mikołajczyk, Ewa Ratajczak, Jan Szynaka, Piotr Wójcik, Wojciech Hoffmann.

Kto wszedł w skład Rady OIGPM?

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli jest już po pierwszym posiedzeniu nowo wybranej rady. Ile potrwa jej kadencja? Kim są członkowie Rady OIGPM?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

20 lipca 2021 roku w Pałacu Mortęgi Hotel & SPA w Mortęgach odbyło się uroczyste posiedzenie nowo wybranej Rady Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Podczas Walnego Zgromadzenia zorganizowanego w dniu 22 czerwca 2021 roku, członkowie OIGPM ponownie, jednogłośnie wybrali wszystkich członków ustępującej rady na nową pięcioletnia kadencję, trwającą do 2025 roku.

W skład nowo wybranej Rady OIGPM na lata 2021-2025 weszli:

  • Jan Szynaka – Szynaka Meble – obejmując po raz 3 funkcję prezesa OIGPM;
  • prof. Ewa Ratajczak – Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna – obejmując funkcję wiceprezesa OIGPM;
  • Piotr Wójcik – Meble Wójcik – obejmując funkcję wiceprezesa OIGPM;
  • Wojciech Hoffmann – Gala Collezione – obejmując funkcję członka Rady OIGPM;
  • Janusz Mikołajczyk – Fabryka Mebli Biurowych Mikomax – obejmując funkcję członka Rady OIGPM.

Członkowie Rady w jednomyślnym głosowaniu zadecydowali, że Jan Szynaka ponownie będzie pełnił funkcję prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

ZOBACZ TAKŻE: Ile mebli wyprodukowaliśmy w 2020 roku?

Bardzo mnie cieszy pełne poparcie i ogromne zaufanie, jakim po raz kolejny obdarzyli mnie członkowie Rady OIGPM. Mandat zaufania, jaki otrzymałem to ogromny zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność i wyzwanie. Trudny czas ostatnich miesięcy, w którym przyszło nam funkcjonować udowodnił, że polska branża meblowa, pomimo trudności potrafi się jednoczyć i przystosowywać do nowych wyzwań, budując silną przewagę konkurencyjną na międzynarodowych rynkach meblarskich. Podejmowane przez OIGPM wspólnie z przedsiębiorcami działania służące rozwojowi i promocji polskiej branży meblowej w kraju i na świecie, jako jednego z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki, z ogromnym potencjałem inwestycyjnym okazały się skuteczne i w tym trudnym czasie niezwykle potrzebne. Dziś widzimy globalną potrzebę budowania świadomości polskiej branży meblowej jako marki rozpoznawalnej na międzynarodowych rynkach. Jako producenci mebli zrzeszeni w jednej organizacji mamy silne atuty i wiele cennych wartości, by wzmacniać pozycję krajowej branży meblowej na świecie. Dziś Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli nie jest tylko formalną instytucją, ale żywym organizmem, którego efektywne działania scalają polską branżę meblową i pozwalają jej wytyczać wspólne kierunki rozwoju. Dzięki współdziałaniu i konsekwencji udało nam się wzmocnić pozycję Izby, która dzisiaj wywiera realny wpływ na kształt rynku meblowego nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Głęboko wierzę, że szerokie kompetencje i bogate doświadczenie zawodowe posiadane przez nowo wybranych członków Rady OIGPM, pozwolą rozwiązywać aktualne problemy, aktywnie reprezentować interesy członków Izby oraz wzmocnią kluczowe obszary naszej działalności – powiedział Jan Szynaka, prezes OIGPM.

Polska branża meblarska, tak ważna dla rozwoju polskiej gospodarki, jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi krajowego przemysłu, stanowiąc 2,3% polskiego PKB i zatrudniając ponad 205 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: Czy zabraknie surowców do produkcji mebli?

Będąc liderem proeksportowych gałęzi polskiego przemysłu, wysyła za granicę przeszło 90% własnej produkcji.

Według danych Eurostatu, Polska jest dziś drugim eksporterem mebli na świecie, plasując się zaraz za Chinami. Ciągły rozwój, automatyzacja i robotyzacja produkcji sprawiają, że polskie meble są cenionym i uznawanym na światowych rynkach meblowych produktem.