Newsroom

Jak szybko odzyskać pieniądze?

Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Jak szybko odzyskać pieniądze?

Ile faktur w ciągu miesiąca wystawiają firmy z sektora MŚP? Od 3 do… aż 3,5 tysiąca! Średnio jest ich 90.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Takich informacji dostarcza raport Kaczmarski Inkasso „Jak MŚP korzysta z windykacji”. Problemem wielu firm jest jednak fakt, że klienci nie zawsze i nie zawsze na czas płacą za zamówione usługi czy towary. W takich sytuacjach można skorzystać z windykacji online dostępnej np. dla użytkowników szybkafaktura.pl.

Jak nie stracić płynności finansowej?

Dla wielu zwłaszcza małych i średnich firm dbanie o terminowe płatności jest sporym problemem, zwłaszcza gdy dłużnik uchyla się od zapłaty, często przeterminowanej o wiele dni czy tygodni. Zupełnie inna jest pozycja negocjacyjna wykwalifikowanych firm windykacyjnych.

Dlaczego firmy nie mają pieniędzy

Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso, zwraca uwagę, że bolączką wielu małych i średnich firm jest brak finansowych rezerw spowodowany niewielką skalą działalności i koniecznością przeznaczania zarobionych pieniędzy na bieżące funkcjonowanie. Dlatego tak ważny dla utrzymania płynności finansowej jest regularny spływ należności.

Windykator potrzebny od zaraz

W sytuacji, gdy kontrahent nie płaci, konieczne jest zlecenie odzyskania należności profesjonalistom, co oszczędza czas i pozwala zachować dobre kontakty z partnerami. W dodatku jest dużo bardziej skuteczne niż działania prowadzone samodzielnie – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Ile można czekać na zwrot pieniędzy?

Przeciętnie miesiąc. Tyle małe i średnie firmy mogą czekać ma zapłatę należności, a później tracą płynność finansową. Ale co szósta firma traci płynność po 10 dniach. Jeszcze gorzej mają firmy mikro – często jedna opóźniona lub nieopłacona faktura skutkuje ich paraliżem.

Dwa kliknięcia i po sprawie

Dosłownie dwa kliknięcia wystarczą użytkownikom szybkafaktura.pl, aby ich sprawa została przekazana do windykacji. Również online odbywa się kontrola prowadzonych działań windykacyjnych. Opłata prowizyjna naliczana jest przez firmę Kaczmarski Inkasso dopiero po skutecznej windykacji, czyli gdy pieniądze znajdą się na koncie klienta.