Newsroom

imm cologne w 2024 roku ponownie w styczniu

Ekspozycja marki Knoll. Fot. Harald Fleissner, Koelnmesse.

imm cologne w 2024 roku ponownie w styczniu

Skierowane do branży wnętrzarskiej targi imm cologne odbędą się za rok – w dniach 14-18 stycznia 2024 roku. A już za kilka miesięcy, od 4 do 7 czerwca 2023 roku, tereny targowe Koelnmesse w Kolonii będą gościć nowy format – imm Spring Edition.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Po wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią, największe niemieckie targi wnętrzarskie od 2024 roku powrócą do ustalonych styczniowych terminów, by tradycyjnie inaugurować nowy rok wnętrzarski. Wydarzenie to będzie kontynuacją podróży w kierunku zdefiniowanej na nowo imm cologne, którą organizatorzy rozpoczęli wraz z imm Spring Edition. Podobnie jak impreza specjalna w czerwcu 2023 roku, imm cologne 2024 zostanie zaprojektowane tak, by sprzyjać efektywnemu biznesowi – w zmienionym terminie i z koncentracją na zwiedzających z branży.

imm cologne znów zainauguruje rok targowy

Na samym początku nowego roku imm cologne stanowi idealną platforme do organizacji branżowego spotkania, które skupia globalną scenę projektowania wnętrz. To sprzyjająca okazja do zapoznania się z pojawiającymi się trendami. Targi są zaproszeniem do prezentacji nowych kolekcji i innowacji produktowych, wymiany pomysłów i trendów, a także do nawiązywania nowych kontaktów i pielęgnowania istniejących relacji.

ZOBACZ TAKŻE: Najważniejsze wydarzenie 2022 roku

W ścisłym porozumieniu z branżą i stowarzyszeniami zaangażowanymi w wydarzenie, z przyjemnością możemy ogłosić, że imm cologne powróci do swoich zwykłych styczniowych terminów od 2024 roku. Początek roku zawsze ma wyjątkową dynamikę, co sprawia, że jest to idealny czas dla branży oraz handlu detalicznego i hurtowego, aby zebrać się i wspólnie zaprojektować przestrzenie życiowe jutra – mówi Gerald Böse, dyrektor generalny Koelnmesse.

Pogląd ten podziela Elmar Duffner, prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM): Z zadowoleniem przyjmujemy tę wczesną decyzję dotyczącą przyszłych terminów imm cologne. Ogłoszenie to ułatwi planowanie naszym producentom. W branży istnieje silne poparcie dla imm cologne w styczniu – impreza ta od dziesięcioleci jest stałym punktem w kalendarzu.

Podróż trwa

Podróż, którą targi rozpoczęły wraz z imm Spring Edition, jest kontynuowana, a transformacja imprezy trwa. Wystawcy i odwiedzający mogą spodziewać się wymyślonej na nowo formuły targów w styczniu 2024 roku. Matthias Pollmann, wiceprezes ds. zarządzania targami mebli, wnętrz i designu w Koelnmesse, wyjaśnia: Zgromadzenie kluczowych graczy rynkowych nie tylko oferuje wystawcom i odwiedzającym wyjątkowe możliwości rozwoju biznesu i nawiązania nowych kontaktów. imm cologne widzi swoją przyszłą rolę jako czynnik napędzający zarówno tematy branżowe, jak i zewnętrzne, które są istotne dla całego świata wyposażenia wnętrz.

Podobnie jak imm Spring Edition, styczniowa odsłona targów zostanie tak zaprojektowana, by zaspokoić potrzeby odwiedzających. Klienci końcowi będą mogli odwiedzić targi na zaproszenie.

imm Spring Edition na przełomie wiosny i lata

Chociaż wystawcy i zwiedzający cieszą się już na powrót targów w ich tradycyjnym terminie za rok, organizatorzy skupiają się obecnie na dopracowaniu koncepcji imm Spring Edition. Już za niespełna pięć miesięcy rozpocznie się specjalna edycja targów Interior Business Event. imm Spring Edition ma pełnić rolę imprezy networkingowej dla najważniejszych osób z branży wnętrzarskiej.