Newsroom

IKEA zamyka Studio Planowania w Częstochowie

Studio Planowania IKEA. Fot. Biuro prasowe IKEA.

IKEA zamyka Studio Planowania w Częstochowie

11 marca 2023 roku Studio Planowania IKEA w Częstochowie kończy działalność. Punkt funkcjonował przez półtora roku i był rozwiązaniem pilotażowym w województwie śląskim.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Przez cały ten czas, w którym Studio Planowania IKEA funkcjonowało w Galerii Jurajskiej, czyli od dnia otwarcia – 3 listopada 2021 roku – klienci poznawali produkty, rozwiązania oraz usługi IKEA. Mogli również korzystali z doradztwa pracowników oraz projektowali swoje wymarzone kuchnie, garderoby lub funkcjonalne systemy przechowywania.

ZOBACZ TAKŻE: Jak IKEA skraca czas realizacji zamówień online?

Czym jest Studio Planowania IKEA?

Jak informuje IKEA, w Studiu Planowania można zaprojektować nową kuchnię, szafę, czy garderobę wspólnie z projektantem lub omówić projekt wcześniej już opracowany samodzielnie za pomocą programów do planowania IKEA dostępnych online. Pilotażowe otwarcia tych nowych, mniejszych formatów przybliżają konsumentom ofertę IKEA w miastach, w których do tej pory nie powstały sklepy stacjonarne. W ten sposób IKEA pozyskuje informacje zwrotne od klientów oraz analizuje ich potrzeby, aby rozwijać i ulepszać swoją ofertę.

Naszym priorytetem jest tworzenie dla klientów jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Chcemy odpowiadać na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania, dlatego testujemy nowe formaty oraz ulepszamy dotychczasowe miejsca spotkań z klientami. Zachodzące zmiany to kolejny krok do realizacji ambitnych celów związanych ze sprzedażą omnikanałową, która w IKEA oznacza możliwość wyboru najwygodniejszego miejsca i sposobu zakupów – mówi Karol Barcal, dyrektor regionu IKEA Katowice.

Jak poinformował Karol Barcal, mieszkańcy Częstochowy oraz okolic nadal będą mogli wygodnie śledzić nasze inspiracje oraz korzystać z oferty, zarówno poprzez dostępny 24/7 sklep internetowy IKEA.pl, jak i Aplikację Mobilną IKEA.

Dostępność IKEA w regionie

Częstochowskie Studio Planowania IKEA było jednym z dziewięciu tego typu punktów w Polsce i drugim w woj. śląskim. Studio Planowania IKEA Bielsko-Biała nadal będzie funkcjonowało.

Ponadto, pomimo zamknięcia studia w Częstochowie, mieszkańcy w dalszym ciągu będą mieli możliwość korzystania z Punktu Odbioru Zamówień IKEA przy ulicy Bór 67/69, który jest dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 19:00 oraz w soboty od 09:00 do 12:00. Z tej opcji dostawy mogą skorzystać osoby składające zamówienia internetowe na IKEA.pl, poprzez Aplikację Mobilną IKEA oraz telefonicznie. Jak informuje IKEA, wybór tej formy dostawy gwarantuje stałą cenę bez względu na liczbę i wagę zamówionych produktów.