Newsroom

Nowy, wiosenny BIZNES.meble.pl

Nowy BIZNES.meble.pl, nr 3/2023.

Nowy, wiosenny BIZNES.meble.pl

Trzy inspirujące kobiety, trzy relacje z targów i ciąg dalszy zmagań branży meblarskiej z kryzysem – to wszystko w najnowszym wydaniu miesięcznika BIZNES.meble.pl.

Marcowy numer BIZNES.meble.pl jest już na rynku. Trzecim wydaniem miesięcznika w 2023 roku zawładnęła trójka. By tradycji stało się zadość, nowy BIZNES.meble.pl zaczynamy od trzech felietonów: Tomasza Wiktorskiego, Zdzisława Sobierajskiego i Anny Gąsiorowskiej. A o tym, czy kryzys zbierze swoje największe żniwo w 2023 roku, możecie przeczytać w raporcie, który przygotowali Mateusz Strzelczyk i Tomasz Wiktorski z B+R Studio.

W branży i designie znajdziecie relacje z trzech międzynarodowych wydarzeń: frankfurckich targów Heimtextil i Ambiente oraz paryskich Maison & Objet. Natomiast w dziale chillout poznacie kulisy wszystkich tych imprez. Temat wydania to strefa dzienna, w której publikujemy trzy ciekawe artykuły: o przestrzeni, porządku i stylu skandynawskim.

Clou marcowego wydania stanowią publikacje poświęcone trzem wyjątkowym kobietom. O tym, co dzisiaj oznacza wykonywanie zawodu architekta, o edukacji, przestrzeni do współpracy z producentami mebli i nowej definicji luksusu, z Katarzyną Koszałką, właścicielką pracowni projektowej mDom, rozmawiała Anna Szypulska. Sylwetkę Weroniki Politowicz, założycielki Studia Politowicz, które łączy doradztwo projektowe, design consulting i dyrekcję kreatywną, przedstawia Diana Nachiło. A w cyklu twórcy cyfrowi polecamy artykuł „Świeży temat”, którego bohaterką jest Kinga Łupina, tiktokerka.

Nowy BIZNES.meble.pl, w wersji papierowej i jako e-wydanie, poleca się do czytania:

BIZNES.meble.pl, nr 3/2023.

W końcu to wiosna z BIZNES.meble.pl!

Nowy, marcowy BIZNES.meble.pl, to między innymi:

Felietony

Namaste – Tomasz Wiktorski

Bauhaus, a sprawa polska – Zdzisław Sobierajski

Sztuczna Inteligencja już wie, jaka będzie przyszłość windykacji… i branży meblarskiej – Anna Gąsiorowska

Raport

Walka polskiej branży meblarskiej z kryzysem trwa

Wprawdzie osiągnięte w ubiegłym roku przez polską branżę meblarską wyniki znów są rekordowe, ale tym razem ukrywa się pod nimi dodatkowy czynnik – inflacja. Mogło być jednak gorzej, ale o tym więcej po analizie danych udostępnionych przez GUS.

Branża

Wiadomości

Gra trwa

Tegoroczne targi Heimtextil odnotowały większą niż w 2020 roku liczbę kupujących z Włoch, Turcji, Hiszpanii oraz Grecji. Potwierdziły mocną pozycję tkanin strukturalnych.

Design

Wiadomości

Architekt to zawód otwarty na zmiany

Rozmowa z Katarzyną Koszałką, właścicielką pracowni projektowej mDom.

Paryż dzisiaj i zawsze

Wszystkie hale wystawiennicze styczniowej edycji Maison & Objet 2023 zostały wypełnione młodymi, zaangażowanymi markami, które powitały zwiedzających w świecie łączącym delikatność, wartości i optymizm.

Nowa fala w hiszpańskim designie

Tam, gdzie przez prawie cały rok świeci słońce, wschodzą też przyszłe gwiazdy projektowania. Design w Hiszpanii jest teraz na fali wznoszącej.

Ambiente z pomysłami na zrównoważoną konsumpcję

Wiodące międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych Ambiente, po raz pierwszy połączyły siły z Christmasworld i Creativeworld, by w dniach 3-7 lutego 2023 roku, we Frankfurcie, stać się globalnym centrum dla nadchodzących trendów.

W poszukiwaniu uniwersalności

Zdaniem Weroniki Politowicz, twórczyni multidyscyplinarnego studia projektowego, design jest potężnym narzędziem, które może pomóc firmom i organizacjom osiągnąć ich cele i wyróżnić się w swojej branży.

Trendy

Nowości

Temat wydania: Strefa dzienna

Zdrowy dystans

Nawet dzieląc przestrzeń z najbliższymi, potrzebujemy odrobiny prywatności.

Porządek musi być

Ponieważ źródłem frustracji większości Polaków jest chaos w domu, warto zadbać o porządek.

W klimacie skandynawskim

Styl skandynawski nadal jest najpopularniejszym stylem urządzania wnętrz. Tak pokazują najnowsze badania. Przyglądamy się fenomenowi, który nie podlega upływowi czasu.

Chillout

Paryż jest nasz

Tym razem to Maison & Objet zainaugurowało nowy rok w sektorze wyposażenia wnętrz, gromadząc w Paryżu przede wszystkim znane marki, projektantów, dekoratorów wnętrz i wyjątkowych rzemieślników. Uczestnicy targów mają za sobą pięć dni unikalnych wizyt, oszałamiających wystaw i niezwykłych spotkań.

Ambiente wita w domu

Frankfurt po raz kolejny okazał się miejscem spotkań światowej branży dóbr konsumpcyjnych, magnesem dla międzynarodowych gości i obowiązkowym punktem wizyty znanych projektantów.

Wielkie Wow

Kolory, struktury, zapachy, a także wyborne jedzenie i tańce – tego mogli doświadczyć wystawcy i goście Heimtextil 2023.

Świeży temat

Najpopularniejszy film Kingi Łupiny na Tik Toku obejrzało ok. 213 tys. osób. Poświęcony jest trzem sposobom na nowoczesne mieszkanie.

Felietony

Na okładce:

Katarzyna Koszałka, właścicielka pracowni projektowej mDom o tym. Fot. Budzik Studio.