Newsroom

Stowarzyszenie Wydawnictw Meblarskich wyznacza nowe kierunki

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawnictw Meblarskich (IAFP) uczestniczący w dorocznym walnym zgromadzeniu podczas targów MIFF 2023 wybrali nowy zarząd.

Stowarzyszenie Wydawnictw Meblarskich wyznacza nowe kierunki

Na dorocznym walnym zgromadzeniu podczas targów MIFF w Malezji w tym miesiącu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawnictw Meblarskich (IAFP) wybrało nowy zarząd i określiło swoje cele na przyszłość.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Stowarzyszenie IAFP zrzesza 17 wiodących publikacji meblarskich i wyposażenia wnętrz z całego świata, które współpracują, aby pomóc firmom z poszczególnych terytoriów w dostępie do informacji i możliwości na rynkach zagranicznych.

Na dorocznym walnym zgromadzeniu kończący swoją kadencję prezes Casey Loo (Furniture & Furnishing Export International, Singapur) podziękował członkom zarządu – Paulowi Farley (Furniture News, Wielka Brytania), Takyoshi Nagashima (The Home Living, Japonia), Uli Ditrych (BIZNES.meble.pl , Polska) i Billowi McLoughlin (Furniture Today, USA) – za pomoc w utrzymaniu stowarzyszenia w czasie pandemii i jej następstw.

Następnie powierzył zarządzanie stowarzyszeniem nowemu zarządowi, w skład którego weszli: prezes Imre Zilahi (Magmob, Rumunia), wiceprezes Nesip Uzun (Furniturk, Turcja), sekretarz Generalny Liyakat Ali Khan (IFJ International, Indie), skarbnik Takyoshi Nagashima i dyrektor marketingu Paul Farley.

CZYTAJ TAKŻE: Prasa z całego świata na targach „Meble Polska”

Imre Zilahi: W dzisiejszych czasach każdy nowy ruch biznesowy, każdy nowy projekt mebli i wszystkie wydarzenia związane z meblami z łatwością przedostają się do przytłaczająco ogromnego Internetu, a czasami ilość informacji dezorientuje nawet najbardziej doświadczonych specjalistów z branży meblarskiej. Rolą specjalistycznych mediów – członków IAFP – jest filtrowanie tego oceanu i wyławianie najbardziej istotnych informacji dla swoich odbiorców.

Myślę, że to jest nasz główny cel – media meblarskie muszą pomagać swoim czytelnikom/użytkownikom w radzeniu sobie z wyzwaniami, być latarnią morską, której ufają przy podejmowaniu decyzji. Informacje ogólne może publikować każdy – istotne informacje musi wybrać ktoś, kto zna się na branży.

Imre Zilahi (Magmob, Rumunia).
Imre Zilahi, prezes IAFP (Magmob, Rumunia). Fot. Informa Markets Malaysia (organizator targów MIFF).

Głównym powodem istnienia IAFP jest utrzymanie globalnej sieci współpracy pomiędzy najważniejszymi wydawnictwami meblarskimi z czterech kontynentów. W ciągu najbliższych dwóch lat zarząd sojuszu będzie próbował opracować nowe metody dla naszych członków, abyśmy mogli pomagać sobie nawzajem w naszej międzynarodowej podróży.

Zwiększymy również liczbę wydarzeń branżowych, w których będzie uczestniczyć IAFP, a w tym celu będziemy otwarci na nawiązywanie nowych partnerstw z targami z każdego istotnego kontynentu – trzeba tu dodać Afrykę do istniejącej już współpracy z targami w Azji, Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Oceanii.

Moim osobistym mottem biznesowym jest „terminowość i jakość ”, więc zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zaoferować to moim współpracownikom i partnerom stowarzyszenia.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawnictw Meblarskich IAFP pragnie podziękować Informa Markets Malaysia (organizatorowi targów MIFF) za zorganizowanie AGM 2023, które odbyło się 3 marca 2023 w Kuala Lumpur.

Logo Międzynarodowego Stowarzyszenia Wydawnictw Meblarskich (IAFP)

www.iafp.info

TEKST: Paul Farley (Furniture News, Wielka Brytania)