Newsroom

Hettich przejmuje FGV

Grupa Hettich przejmuje FGV.

Hettich przejmuje FGV

Grupa Hettich planuje przejąć wszystkie udziały we włoskiej Grupie FGV. Transakcja wymaga zgody organów antymonopolowych. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Hettich i FGV chcą wspólnie kształtować swoją przyszłość w branży. To ważny krok dla obu firm. Za zgodą organów antymonopolowych Grupa Hettich kupi udziały włoskiej Grupy FGV. Obie firmy czekają na zatwierdzenie transakcji przez organy antymonopolowe.

Po przejęciu marki zamierzają wzajemnie wspierać swoje mocne strony. Chcą też stale rozwijać działalność biznesową i oferować klientom jeszcze lepsze rozwiązania

My – Hettich i FGV – to dwie rodzinne firmy z długą historią w naszej wspólnej branży, czyli branży okuć meblowych. Z niecierpliwością czekamy na to, że wkrótce wspólnie wkroczymy w przyszłość, ucząc się od siebie nawzajem i wspólnie stając się jeszcze potężniejszymi, traktując interes i satysfakcję klienta jako absolutny priorytet – poinformował dr Andreas Hettich, udziałowiec i przewodniczący Rady Doradczej Grupy Hettich.

Renato Formenti, prezes Zarządu FGV, powiedział: Hettich jest liderem rynku światowego, który podobnie jak my ma duże doświadczenie w zakresie okuć meblowych. FGV chciałaby wnieść swoją wiedzę i elastyczność do Grupy Hettich tak szybko, jak to możliwe, aby wspólnie pomyślnie rozwijać się w przyszłości i zapewnić świetlaną przyszłość kierownictwu i pracownikom FGV.

Hettich i FGV pozostaną niezależne

Zarówno Hettich, jak i FGV pozostaną niezależnymi markami i spółkami w ramach całej Grupy Hettich. Klienci obu firm zachowają znane kontakty nawet po planowanym przejęciu. Dzięki temu obsługa klienta będzie kontynuowana bez zmian. Doświadczone zespoły kierownicze w oby firmach zapewnią też niezbędną ciągłość i stały rozwój.

W przyszłości będziemy współpracować w tle, w ściśle powiązany sposób. Nasi klienci będą w dalszym ciągu korzystać z usług ze strony swoich stałych kontaktów, z których każdego znają i cenią – podkreślają wspólnie Silvana Riboldi, dyrektor ds. sprzedaży w FGV i Uwe Kreidel, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w firmie Hettich.

Co wiadomo o obu grupach?

Hettich i FGV podzielają wspólne wartości. To dwie europejskie firmy rodzinne z długą historią we wspólnej branży. Ponadto obie działają odpowiedzialnie, zawsze mając na uwadze przyszłe pokolenia.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa Hettich z półtora mld euro obrotu

O firmie Hettich

Firma Hettich, która powstała w 1888 r. jest obecnie jednym z największych producentów okuć meblowych na arenie międzynarodowej. Siedziba tego rodzinnego przedsiębiorstwa znajduje się w Kirchlengern, w klastrze meblowym w niemieckim regionie Wschodniej Westfalii. Grupa zatrudnia 8 tys. pracowników w prawie 80 krajach współpracuje, aby zapewnić branży przyszłościowe rozwiązania.

O FGV

Jakość, innowacyjność i funkcjonalność w odpowiedniej cenie, w połączeniu z projektem i produkcją Made in Italy to podstawy FGV. Jako wiodąca firma w produkcji okuć i rozwiązań do mebli oferuje pełną gamę produktów. Wśród nich znajdują się zawiasy, szuflady, prowadnice, wieszaki i systemy przesuwne odpowiadające najbardziej wymagającym potrzebom rynku. Firma FGV powstała w 1947 roku w sercu Brianzy, w Veduggio con Colzano. Działa na wszystkich kontynentach z sześcioma zakładami produkcyjnymi i siedmioma zakładami dystrybucyjnymi oraz siecią ponad 70 dystrybutorów.