Newsroom

Hettich buduje nową halę produkcyjną

Firma Hettich rozpoczęła ważną inwestycję - nowa hala produkcyjna jest konieczna do uzyskania dodatkowych mocy produkcyjnych.

Hettich buduje nową halę produkcyjną

Firma Hettich rozpoczęła ważną inwestycję. Nowa hala produkcyjna jest konieczna do uzyskania dodatkowych mocy produkcyjnych i realizowania strategii wzrostu.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Firma Hettich rozbudowuje obszar produkcyjny komponentów z tworzyw sztucznych i systemów zamykania w mieście Frankenberg (Eder). Przedsiębiorstwo zainwestuje ponad 16 mln euro w dodatkowe 9.400 m2 powierzchni pod wielofunkcyjną halę produkcyjną. Oficjalne rozpoczęcie budowy nowej hali „F” nastąpiło wraz z uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego. Nowa hala produkcyjna ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2025 r. Obecnie w zakładzie mającym siedzibę we Frankenbergu (Eder) zatrudnionych jest około 480 osób.

Nowa hala – nowe możliwości

Nowa wielofunkcyjna hala produkcyjna oferuje nam możliwość zwiększenia wydajności komponentów z tworzyw sztucznych i systemów zamykania w nadchodzących latach dzięki najnowocześniejszym urządzeniom produkcyjnym, jednocześnie oferując naszym kolegom atrakcyjne środowisko pracy – wyjaśnia Frank Blanke, dyrektor zarządzający Hettich we Frankenbergu (Eder).

Rodzinną firmą Hettich zarządza obecnie czwarte pokolenie. Budowa nowej hali jest zobowiązaniem wobec Niemiec jako lokalizacji produkcji i wielopokoleniowego zakładu Hettich. Aby symbolicznie to podkreślić, praktykanci stworzyli kapsułę czasu, która została umieszczona w kamieniu węgielnym. Kapsuła czasu zawiera między innymi gazetę codzienną, drobne pieniądze i plan zakładu.

W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele zespołu projektowego, praktykanci i lokalni politycy, aby wspólnie kreować przyszłość dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Wmurowanie kamienia węgielnego jest zawsze początkiem czegoś wielkiego. Powstaje nowy ważny budynek, są duże oczekiwania, ogromne oczekiwanie. Budując tutaj nową halę produkcyjną, Hettich inwestuje w przyszłość firmy – i w przyszłość tej lokalizacji. Jako burmistrz oczywiście uważam, że to świetnie i bardzo się z tego cieszę – mówi Rüdiger Heß, burmistrz Frankenberg (Eder).

Zrównoważone zarządzanie i inwestycje

Budowa nowej hali jest widocznym krokiem w kierunku długoterminowego i zrównoważonego zarządzania w firmie Hettich. Dla producenta oznacza to również prowadzenie budowy w sposób zrównoważony.

ZOBACZ TAKŻE: Hettich przejmuje FGV

Hala produkcyjna znacznie przekroczy specyfikacje rozporządzenia w sprawie oszczędzania energii i przyczyni się do promowania odpowiedzialnego budownictwa przemysłowego. Budujemy na przykład górne piętro w konstrukcji drewnianej i inwestujemy w system fotowoltaiczny na całej powierzchni – podsumowuje Frank Blanke.