Newsroom

Grupa Klose ma poważne problemy, meble idą pod młotek

Verdi marki Klose to meble w stylu klasycznym i kwintesencja stylu oraz perfekcyjnej jakości, które przez lata oferowała Grupa Klose.

Grupa Klose ma poważne problemy, meble idą pod młotek

Meble należące do spółki KMK Kolekcja Mebli zostaną zlicytowane w Urzędzie Skarbowym w Świeciu. Z problemami borykają się wszystkie trzy fabryki Grupy Klose: w Nowem nad Wisłą, w Czersku i w Gościcinie.

Po trzech dekadach produkcji mebli marki Klose w fabrykach w Nowem (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Czersku i Gościcinie (woj. pomorskie) pojawiły się sygnały o problemach. W tarapatach znalazły się wszystkie trzy zakłady produkcyjne, które 30 lat temu kupiła Grupa Klose. Teraz o ich przyszłości zadecydują postępowania sądowe. Prowadzą je Wydziały Gospodarcze Sądu Rejonowego w Bydgoszczy i Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku.

Meble Grupy Klose na licytacji w Urzędzie Skarbowym

Tymczasem 19 października 2023 r. Mirosław Stypczyński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu poinformował o sprzedaży w drodze licytacji publicznej ruchomości należących do spółki KMK Kolekcja Mebli Sp. z o. o., z siedzibą w miejscowości Nowe. Już 3 listopada o godzinie 10:00 pod młotek pójdzie kilkadziesiąt mebli marki Klose. Warunkiem przystąpienia do licytacji ruchomości z pozycji 48 a także pozycji 60 jest wpłata wadium. W obu przypadkach są to stoły. Natomiast pozostałe licytacje odbędą się bez wadium. Łącznie zlicytowane zostaną 83 meble. Wśród nich są przede wszystkim kredensy, witryny, stoły, stoliki, szafki RTV, ale również krzesła i fotele. Większość mebli, poza nielicznymi wyjątkami, wyprodukowała Grupa Klose.

Ruchomości można oglądać 3 listopada 2023 roku od godz. 9:00 do godz. 10:00 w siedzibie dozoru ruchomości tj. spółka KMK Kolekcja Mebli Sp. z o. o., Nowe ul. Fabryczna 5, 86-170 Nowe – informuje Urząd Skarbowy w Świeciu.