Zmiana w Zarządzie Fabryk Mebli „FORTE”
27 kwietnia, 2023 2023-04-27 16:04Zmiana w Zarządzie Fabryk Mebli „FORTE”

Zmiana w Zarządzie Fabryk Mebli „FORTE”
Rada nadzorcza Fabryk MebliMebel – to sprzęt użytkowy należący do wyposażenia ruchomego oraz stałego wnętrz mieszkalnych, biurowych, hotelowych itp., służy do przechowywania, pracy, siedzenia, leżenia, wypoczynku, spożywania posiłków. Każdy mebel może być użytkowany indywidualnie, w kompletach mebli lub zestawach mebli. Jak dzielą się meble? Ze względu na konstrukcję meble można podzielić na • meble skrzyniowe,• meble szkieletowe,• meble tapicerowane. Źródła: • Swaczyna I., „FORTE” S.A. podjęła decyzję o powołaniu Marii Florczuk na stanowisko prezeski Zarządu. Ogłoszona dzisiaj zmiana wejdzie w życie we wrześniu 2023 r.
W związku z dzisiejszą rezygnacją Macieja Formanowicza z funkcji prezesa Zarządu Fabryk Mebli „FORTE”, spółka zapowiada, że od września 2023 roku zarządzanie firmą przejmie Maria Florczuk, córka obecnego prezesa.
Maciej Formanowicz zajmował stanowisko prezesa przez ponad 30 lat. W tym czasie rozwinął firmę z jednego zakładu produkcyjnego w Ostrowi Mazowieckiej do grupy kapitałowej obejmującej szereg spółek produkcyjnych w Polsce i handlowych w Europie. Zainicjował również między innymi budowę fabryki płyt wiórowychPłyta (płyta wiórowa) – 1) Tworzywo drzewne w postaci płyty, wytworzone przez sprasowanie pod wpływem temperatury, małych cząstek drewna, np. wióry drzewne, wióry strugane, trociny, wióry waflowe, wióry pasmowe i/lub inne cząsteczki lignocelulozowe np. paździerze lniane, paździerze konopne, bagassa z klejem. Najczęściej produkuje się płyty wiórowe jedno- lub trójwarstwowe. Cechy charakterystyczne płyty wiórowej • Gęstość płyty wiórowej: 600-680 kg/m3,• Gęstość Tanne, w Suwałkach, która rozpoczęła produkcję w 2018 roku. Jest to jedna z największych polskich inwestycji branży meblarskiej ostatnich lat.
Maria Florczuk zawodowo związana jest z FORTE od 2007 roku. Jej pierwszym strategicznym projektem było zbudowanie łańcucha dostaw z Azji. Od 2010 roku przejęła odpowiedzialność za obszar zakupów, gdzie odpowiadała za opracowanie i wdrożenie centralnej polityki zakupowej oraz optymalizację łańcucha dostaw surowców. W 2014 roku została powołana na Członkinię Zarządu spółki, kolejno poszerzając zakres obowiązków o inwestycje, marketing, HR, IT, projekty strategiczne, łańcuch dostaw i rozwój produktów. Aktualnie nadzoruje działania strategiczne firmy w zakresie rozwoju biznesu. Zarządza zespołamiZespół – 1) Zmontowany zestaw podzespołów i elementów stanowiących odrębną konstrukcyjną całość, pełniący najczęściej określoną funkcję użytkową w meblu. Czym się różni w meblu zespół od podzespołu? Zespół pełni w meblu określoną funkcję użytkową. 2) W języku potocznym słowo „zespół" oznacza grupę rzeczy lub zjawisk stanowiących wyodrębnioną całość. Też: fragment urządzenia składającego się z części, mający określoną funkcję. 3) Grupa odpowiedzialnymi za marketing, zakupy, HR oraz projekty strategiczne.
Jest absolwentką SGH na kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła również podyplomowe studia Managerów Zakupów w SGH oraz programy menadżerskie i przywódcze na IMD w Lozannie. Jako członkini Rady Programowej Climate Leadership powered by United Nations jest aktywnie zaangażowana w tematykę zrównoważonego rozwoju.
Przez 16 lat naszej wspólnej pracy w FORTE Maria zarządzała wieloma obszarami. Dzięki jej strategicznemu myśleniu i wysokim kompetencjom zainicjowała i przeprowadziła szereg zmian organizacyjnych i strukturalnych, usprawniających procesy zarządcze i zwiększające zwinność firmy – podkreśla Maciej Formanowicz, założyciel i obecny prezes Zarządu Fabryk Mebli „FORTE” S.A.
ZOBACZ TAKŻE: FORTE ze wstępnymi wynikami za czwarty kwartał 2022
Naszą siłę zbudowaliśmy na masowej produkcji mebli, efektywności operacyjnej i doskonałości logistycznej. Zawsze staraliśmy się być szybcy i elastycznie odpowiadać na potrzeby klientów zarówno dużych międzynarodowych sieci handlowych, jak i tradycyjnych niezależnych sklepów meblowych. W najbliższych latach będziemy wzmacniać te kompetencje i poszerzać naszą ofertę poprzez innowacje i rozbudowę asortymentu – podsumowuje Maria Florczuk, obecna Członkini Zarządu i przyszła prezeska. – Moją osobistą misją jest też transformacja firmy w kierunku celów zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie w ochronę środowiska musi być widoczne i namacalne, ponieważ zmiany klimatyczne są faktem. Dziś biznes musi podjąć decyzję, czy być po stronie problemu czy rozwiązania. Zdecydowanie wolę być po stronie rozwiązania, więc – myśląc o kolejnych pokoleniach – musimy iść w kierunku zwiększania naszego pozytywnego wpływu na środowisko – podkreśla Maria Florczuk.