Newsroom

Felder Group żegna założyciela

Johann Felder (1930-2021) był założycielem i wieloletnim dyrektorem zarządzającym Felder Group.

Felder Group żegna założyciela

Johann Felder, założyciel i wieloletni dyrektor zarządzający Felder Group, odszedł 7 grudnia 2021 roku, w obecności rodziny, po krótkiej, ciężkiej chorobie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W swoim warsztacie, w domu rodzinnym w Absam w Tyrolu, Johann Felder wraz z żoną Gertraud w 1956 roku założył firmę Johann Felder jun. i jeszcze w tym samym roku zaprezentował swoje pierwsze obrabiarki do drewna na targach w Wiedniu i Innsbrucku. W ciągu kolejnych dziesięcioleci firma stale się rozwijała, przeniosła swoją siedzibę z Absam do Hall w Tyrolu i w końcu ugruntowała swoją pozycję daleko poza granicami Tyrolu, jako wyznaczające trendy przedsiębiorstwo o światowym zasięgu, specjalizujące się w budowie maszyn stolarskich. Obecnie Felder Group należy do grona wiodących na świecie producentów obrabiarek do drewna oraz kompozytów i zalicza się do prekursorów w rozwoju technologii obróbki tychże materiałów wciąż zaskakując innowacjami technicznymi.

Johann Felder (1930-2021) znany był ze swojego pozytywnego nastawienia do życia i postępowego spojrzenia na świat i cieszył się ogromnym szacunkiem w kraju oraz za granicą. Jego żona Gertraud, synowie Hansjörg i Martin Felder, obecni dyrektorzy zarządzający firmy, córka Elisabeth Felder, wnuki Daniel, Patrick, Tamara i Alexander Felder, trzecie pokolenie rodzinnego przedsiębiorstwa, jak również cała załoga Felder Group opłakują nie tylko fascynującego człowieka o silnym charakterze, ale też mentora i dobrego przyjaciela.

Wraz z odejściem Johanna Feldera jego rodzina i pracownicy przedsiębiorstwa stracili inspirującą osobowość, która uczyniła z Felder Group dobrze prosperujące przedsiębiorstwo rodzinne.