Newsroom

Euler Hermes docenia polskich meblarzy

Euler-Hermes-logo

Euler Hermes docenia polskich meblarzy

Jednym z partnerów Gali konkursu „Diament Meblarstwa 2022” jest Euler Hermes. Firma zna doskonale realia tego sektora, bo na co dzień współpracuje z wieloma podmiotami z branży meblarskiej. Wsparcie konkursu „Diament Meblarstwa 2022” to dla Euler Hermes okazja do podkreślenia sukcesów polskich meblarzy.

„Diamenty Meblarstwa” to nie tylko docenienie poszczególnych firm, ale i osiągnięć wszystkich polskich meblarzy. Wzrost sprzedaży, skuteczna ekspansja to nie jest tylko kwestia ostatniego roku-dwóch, nie tylko efekt skutek pandemicznego zwiększenia popytu na meble ze strony klientów zamkniętych w domach. Ta sytuacja to tylko jedno z wielu wyzwań na przestrzeni ostatnich lat, w których polski sektor meblarski był właściwie przygotowany i zarządzany, pod każdym względem: asortymentu i stylistyki, organizacji produkcji, sprzedaży, zaopatrzenia etc. To dlatego przemysł meblarski na tle innych sektorów przemysłowych w Polsce ma najwyższy wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych i wzrost sprzedaży (po III kwartale 18,9% r/r w cenach stałych!), zwłaszcza eksportowej, a nagrodzone „Diamentami” firmy są tego najlepszym przykładem.

Duży udział eksportu w sprzedaży mebli sprawia, że sami Państwo doskonale orientujecie się w zawiłościach poszukiwania i weryfikowania, a niekiedy rozliczania odbiorców z zagranicy. Wielu z Was musiało na bieżąco w ostatnich kwartałach szukać nie tylko nowych dostawców, ale też klientów i kanałów sprzedaży. I to jest punkt styku, w którym z Wielu z Was się spotykamy – jako ubezpieczyciel pomagamy firmom meblowym chronić ich należności, pomagamy także w ocenie kontrahentów i obsłudze procesu odzyskiwania należności. Także, a może przede wszystkim w eksporcie, jak w przypadku mebli – nikt nie zna poza Wami rynków zagranicznych tak dobrze jak… nasi eksperci oceniający dla Państwa ryzyko lokalnie, na swoich rodzimych rynkach w ponad 50 krajach, tam gdzie trafiają Państwa produkty. Dodatkowo dostosowaliśmy się do obecnej, mimo wszystko zmiennej i niepewnej pod kątem płynności finansowej sytuacji skracając dla polskich meblarzy rozliczanie szkód, kierując się dewizą „Najpierw odszkodowanie”. Jest ono znacząco uproszczone i zautomatyzowane w celu wsparcia płynności finansowej firm i zwiększenia szybkości rotacji ich kapitału, a tym samym zwiększenia ich sprzedaży.

Gratulujemy sukcesów wszystkim nagrodzonym „Diamentami Meblarstwa” – zarządzającym i pracownikom. Euler Hermes chce i może być częścią kolejnych osiągnięć Państwa firm, jak i całej branży!

Maciej Harczuk, Członek Zarządu Euler Hermes