Newsroom

Świąteczny „BIZNES.meble.pl” i „Złota 200″

ZŁOTA 200, ranking największych producentów mebli w Polsce

Świąteczny „BIZNES.meble.pl” i „Złota 200″

Grudniowemu wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl” towarzyszy najgorętszy ranking branży meblarskiej – „Złota 200 – zestawienie największych producentów mebli w Polsce”.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Najbardziej wyczekiwane wydanie 2021 roku właśnie trafiło na rynek. Jego wartość zwiększa wydawany od 11 lat dodatek specjalny: „Złota 200 – zestawienie największych producentów mebli w Polsce”.

Jak i gdzie można kupić raport „Złota 200″?

Pełną treść można uzyskać kupując roczną prenumeratę lub egzemplarz grudniowego wydania miesięcznika „BIZNES.meble.pl”, do którego dołączone będzie zestawienie. Zakup możliwy jest przez stronę internetową www.wydawnictwo.meble.pl.

Można również wysłać wiadomość na adres prenumerata@meble.pl.

O czym piszemy w najnowszym wydaniu miesięcznika „BIZNES.meble.pl”?

Na ponad 120 stronach znajdziecie wszystko to, co aktualnie interesuje branżę meblarską i sektor wyposażenia wnętrz, czyli raporty, analizy, wywiady, relacje z targów, trendy i nowości. W grudniowym numerze nie mogło też zabraknąć życzeń, podsumowań i przewidywań.

Ostatnie w tym roku wydanie rozpoczyna podsumowanie trzeciego kwartału z bardzo optymistycznymi prognozami dla branży meblarskiej. Jakimi? Przekonacie się czytając RAPORT. Co się działo na targach Warsaw Home & Contract, SICAM i M.O.W. możecie sprawdzić zapoznając się z relacjami. Jeśli natomiast jesteście ciekawi, w jakiej kondycji finansowej są producenci płyt i kto znalazł się w gronie 50 największych producentów arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna, to zapraszamy do lektury tekstu i zestawienia, które publikujemy w dziale BRANŻA.

Grudniowe wydanie to również trzy ciekawe rozmowy i każda z nich dotyczy innego obszaru rynku. O przyszłości pracy mówi Annie Szypulskiej Monika Kochalska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Fabryce Mebli Biurowych MARO. Tom Leach, członek Zarządu Leach & McGuire, opowiada Dianie Nachiło o rynku nowych możliwości, a o nowej rzeczywistości biznesowej przeczytacie w wywiadzie  z Wojciechem Szymańskim, prezesem Zarządu agencji Ideo Force, który przeprowadził Marek Hryniewicki.

A jeśli interesują Was powroty do źródeł designu, trendy i prognozy, czy konkretne produkty, takie jak fotele gamingowe, to koniecznie zajrzyjcie do działów DESIGN i TEMAT WYDANIA.

Na niesamowitej okładce świątecznego wydania jedna z najbardziej cenionych, nie tylko w Czechach, ale w całej Europie, współczesnych projektantek – Lucie Koldová, a w środku tekst o niej – „Światłoczuła”.

Ponadto w grudniowym wydaniu m.in:

FELIETONY

Wesołych Świąt 2021 – str. 6

Po co komu „On”? – str. 8

Nadzieja, która kruszy skałę – str. 10

RAPORT

Polska branża meblarska idzie po rekord – str. 12

Trzeci kwartał 2021 r. przyniósł kolejne znaczne wzrosty i rekordy, zwłaszcza w kwestii wartości produkcji sprzedanej mebli. Już wiemy, że procentowy wzrost w produkcji sprzedanej polskiej branży meblarskiej za cały 2021 r. nie będzie jedno-, a dwucyfrowy.

BRANŻA

Wiadomości – str. 18

Targi zmian – str. 28

Pod inną nazwą, z wydzielonymi na nowo strefami tematycznymi i pod nowymi auspicjami, w dniach 27-30 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się targi Warsaw Home & Contract 2021.

Przyszłość pracy będzie hybrydowa – str. 48

Rozmowa z Moniką Kochalską, dyrektor sprzedaży i marketingu w Fabryce Mebli Biurowych MARO.

Spadki wśród producentów płyt – str. 52

Swiss Krono, Kronospan Polska i Kronospan Mielec jako jedyne w gronie 50 największych producentów arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna (PKD 1621Z) zanotowały w 2020 r. przychody powyżej 1 mld zł.

Rynek nowych możliwości – str. 56

Rozmowa z Tomem Leach, członkiem Zarządu Leach & McGuire.

Restart SICAM – str. 62

Tegoroczne targi w Pordenone przekroczyły najśmielsze oczekiwania organizatorów, potwierdzając tym samym wysoką pozycję na rynku.

Obudziliśmy się w nowej rzeczywistości biznesowej – str. 68

Rozmowa z Wojciechem Szymańskim, prezesem Zarządu agencji Ideo Force.

Udana edycja M.O.W. – str. 72

Pięć dynamicznych dni targowych M.O.W. przyniosło niezwykle pozytywne rezultaty: międzynarodowi goście, wiele transakcji biznesowych, a także uczciwa i partnerska dyskusja między przemysłem i handlem w zakresie wąskich gardeł dostaw, podwyżek cen materiałów i wyzwań dla pracowników.

DESIGN

Wiadomości – str. 76

Światłoczuła – str. 82

Przestrzenie i meble, które projektuje zdają się być utkane ze światła, a lampy jej autorstwa mają tak niezwykłe proporcje i kolory, że wymykają się wszelkim definicjom. Jedna z najbardziej cenionych, nie tylko w Czechach, ale w całej Europie, współczesnych projektantek – Lucie Koldová.

Nowe horyzonty – str. 90

Myślenie długofalowe, ekologiczny design, trwałość produktów – to wiodące idee zaprezentowane przez Heimtextil Trend Council.

20. PE-P na Warsaw Home & Contract 2021 – str. 96

W październiku mieliśmy przyjemność zaprezentować wyniki 20. edycji Programu Edukacyjno-Projektowego na targach Warsaw Home & Contract 2021.

Wracając do korzeni – str. 98

Twórcze powroty do stylistyki lat 50. – 80. XX wieku pozwalają na korzystanie ze źródeł designu. Każda dekada jest inspirująca.

Trendy – str. 104

Nowości – str. 106

TEMAT WYDANIA: SPECJALNE PRZEZNACZENIE

Prawdziwi zawodowcy – str. 108

W drodze do wygranej warto wesprzeć się wiedzą i rozwiązaniami technologicznymi producentów i dystrybutorów foteli gamingowych.

Na lata – str. 116

Meble do warsztatów i garaży są solidne, wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję, są gwarancją wieloletniej eksploatacji.

CHILLOUT

Bajkowy świat Mirosławy Smerek Bieleckiej – str. 122

„Światy nierzeczywiste, światy ukryte” – to już 70. spotkanie z polską sztuką współczesną w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.

Ponowne spotkanie – str. 123

Tegoroczna edycja Warsaw Home & Contact powstała z myślą o spotkaniu z drugim człowiekiem.

Felietony – str. 124

Na okładce:

Lucie Koldová, projektantka. Fot. David Neff/MAFRA.