Newsroom

Czym zaskoczy imm cologne 2022?

imm cologne

Czym zaskoczy imm cologne 2022?

W dniach 17-23 stycznia 2022 roku targi imm cologne po raz pierwszy podejmą temat cyfrowej transformacji w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Co proponuje Koelnmesse?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W branży wyposażenia wnętrz trwa obecnie bardzo ważny proces transformacji. W ubiegłym roku pandemia koronawirusa dobitnie pokazała, jak szybko zmieniają się warunki wpływające na sukces na rynku. Przyszłość jest cyfrowa i ma ogromny potencjał. Dowód? W 2020 roku sprzedaż mebli online prawie się podwoiła. Rosną również nowe, cyfrowe modele biznesowe, inteligentne usługi i produkty. Równocześnie rośnie jednak tęsknota za tym, co utraciliśmy w ciągu ostatniego półtora roku – za kontaktami, prawdziwymi interakcjami i praktycznymi doświadczeniami. W przyszłości sukces odniosą ci, którzy najlepiej zrozumieją, jak połączyć oba te światy.

Co wydarzy się na imm cologne?

W styczniu 2022 roku imm cologne wprowadzi nowy format wydarzeń – Connect @ imm cologne – źródło międzysektorowej stymulacji dla projektowania nowych środowisk życia. Connect połączy innowacyjnych wystawców z partnerami z różnych branż we wspólnych pokazach, interaktywnych warsztatach i ekscytujących formatach treści cyfrowych, koncentrując się na inteligentnym życiu i Internecie rzeczy.

Connect – impreza zaprojektowana jako hybryda analogowo-cyfrowa

Connect, jako interaktywny format targów, sam w sobie jest nowością. Jako część targów Interior Business Event imm cologne, to międzysektorowe wydarzenie, które po raz pierwszy dogłębnie zajmie się cyfrową transformacją w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz oraz zbada nowe potrzeby konsumentów związane z tymi zmianami – wyjaśnia Bernd Sanden, dyrektor świata wnętrz Connect.

ZOBACZ TAKŻE: Rok 2021 bez imm cologne

Connect połączy innowacyjnych wystawców z partnerami z różnych sektorów przemysłu w ramach wspólnych pokazów czy interaktywnych warsztatów. Dzięki takiemu podejściu na pierwszy plan wysunie się dyskusja, międzysektorowe nawiązywanie kontaktów i otwieranie się na nowe możliwości biznesowe.

Nowy świat wnętrz Connect zaoferuje wystawcom wysoki poziom ekspozycji i cały szereg możliwości prezentacji marek i produktów w kreatywnym i innowacyjnym środowisku.

Smart Village – środowiska mieszkalne zorientowane na design, skoncentrowane na inteligentnym życiu i IoT

Popularne wydarzenie specjalne Smart Village, które z powodzeniem odbywa się od pięciu lat, będzie jedną z części świata wnętrz Connect. Pokaże tym samym, jak logiczna symbioza architektury, wnętrz i technologii cyfrowej może zaspokoić najbardziej wymagające potrzeby związane ze stylem życia.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy wrócą targi i na jakich warunkach?

Smart Village gromadzi produkty i usługi z różnych branż, producentów i rzemieślników i prezentuje je w holistycznych, zorientowanych na użytkownika środowiskach życia. W ten sposób koncepcja wystawy daje odwiedzającym możliwość konstruktywnego zaangażowania się w innowacje technologiczne w odniesieniu do ich własnej codziennej rzeczywistości, reprezentowanej przez współczesne scenariusze życia.

The Connect Hub – warsztaty, efektywne treści i praktyczne know-how do bezpośredniego zastosowania

Format konferencyjny Connect Hub połączy odwiedzających, wystawców, produkty, usługi i przyszłościowe tematy w innowacyjnych warsztatach, stymulujących prezentacjach i formatach treści cyfrowych. Da odwiedzającym i wystawcom możliwość pogłębionej wymiany poglądów w samym środku targowego zgiełku.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany limitów w hotelach i na targach

Connect Hub przyciągnie do przestrzeni wystawienniczej nowe grupy zwiedzających, takie jak architekci, kierownicy projektów i innowatorzy pracujący w dziedzinie energii, mobilności, telekomunikacji, opieki zdrowotnej czy logistyki. Treść programu wydarzenia i poszczególnych sesji zostanie opracowana przez zespół Connect w ścisłej współpracy z wystawcami, a wydarzenia będą zorganizowane tematycznie i rozłożone na wszystkie dni targów.