Newsroom

Rok 2021 bez imm cologne

Do takich widoków zdążyli się przyzwyczaić goście imm cologne, niestety nie doświadczą ich w 2021 r. Fot. Harald Fleissner, Koelnmesse.

Rok 2021 bez imm cologne

Dynamiczny rozwój sytuacji i zbyt duża niepewność wśród wystawców i zwiedzających sprawiły, że specjalna, hybrydowa edycja imm cologne została odwołana. Główny powód: pandemia.

Decyzja Koelnmesse wynika z uważnej obserwacji obecnych wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa w Europie i w Niemczech. Musieliśmy zmierzyć się z rzeczywistością, mimo że jest to bolesne. W końcu, ze względu na bardzo dynamiczny rozwój sytuacji, niepewność wśród naszych wystawców i zwiedzających była po prostu zbyt duża. Decyzja ta została podyktowana dobrem branży wnętrzarskiej i podjęta w ścisłej konsultacji z naszym sponsorem koncepcyjnym – VDM (Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego), a także z naszymi wystawcami i partnerami – mówi Gerald Böse, CEO Koelnmesse.

Ponieważ koncepcja edycji specjalnej opierała się na ścisłym powiązaniu i wzajemnej zależności formatów offline i online, nawet wydarzenie czysto cyfrowe nie miało w tych okolicznościach sensu – wyjaśnia Gerald Böse. – Jesteśmy jednak optymistycznie nastawieni do przyszłości i podwójnie nie możemy się doczekać 2022 r., kiedy branża będzie mogła ponownie zebrać się tutaj – w Kolonii – i zainaugurować dynamiczny początek roku z imm cologne – mówi Gerald Böse.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy hasło „Zrobimy to” było naszym jednoznacznym zobowiązaniem do zorganizowania imm cologne w styczniu 2021 r. Dzięki specjalnej edycji imm cologne chcieliśmy odegrać aktywną rolę w walce z obecnym kryzysem. Teraz musimy porzucić ten plan. Organizacja targów jest i zawsze będzie czymś wyjątkowym, ale rozwój wydarzeń w ostatnich tygodniach – a w szczególności najnowsze opinie naszych klientów – pokazały, że odwołanie edycji specjalnej, którą planowaliśmy z poświęceniem i zaangażowaniem to właściwa decyzja – adekwatna do sytuacji –  mówi Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse.

Fakt, że imm cologne 2021 nie może odbyć się z powodu pandemii, jest godny ubolewania dla naszej branży. Jednak biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Niemczech i wielu innych krajach, jest to właściwa decyzja. Jako sponsor koncepcyjny imm cologne popieramy decyzję o odwołaniu imprezy – komentuje Elmar Duffner, prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblowego (VDM).

Przygotowania do imm cologne 2022 już trwają. W styczniu 2022 r. targi odbędą się, jak zwykle, w formie fizycznej, z cyfrowym suplementem. W najbliższych tygodniach koncepcja imm cologne 2022 zostanie opracowana we współpracy z branżą. Jako największy kraj meblarski w Europie, Niemcy potrzebują imm cologne jako kluczowych, wiodących targów. Razem z Koelnmesse dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć fascynującą i innowacyjną edycję imm cologne 2022 – mówi Jan Kurth, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Meblarskiego (VDM).

Kolejna edycja imm cologne odbędzie się w dniach 19-23 stycznia 2022 r.