Newsroom

Co o pierwszym półroczu mówią liczby?

Fot. jcomp.

Co o pierwszym półroczu mówią liczby?

Lipiec to czas podsumowań pierwszej połowy roku. Jakie wyniki odnotowała branża meblarska? Jaka jest wartość produkcji sprzedanej mebli?

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Na początku wspólnie z B+R Studio przyjrzymy się, jak prezentują się oficjalne dane jeśli chodzi o wartość produkcji sprzedanej mebli w okresie styczeń-czerwiec 2021 roku.

Jeszcze przed końcem 2020 roku w raporcie „Polskie Meble Outlook 2021” pojawiła się prognoza, według której wartość produkcji sprzedanej mebli w pierwszym półroczu 2021 roku miała być o ponad 20% wyższa niż w analogicznym okresie 2020 roku. Dzisiaj B+R Studio potwierdza, że te przewidywania się sprawdziły – mało tego – wynik branży jest dużo lepszy.

ZOBACZ TAKŻE: Ile mebli wyprodukowaliśmy w 2020 roku?

Według najnowszych danych GUS wartość produkcji sprzedanej mebli w okresie styczeń-czerwiec 2021 roku wyniosła 26,1 mld złotych – czytamy w komentarzu B+R Studio. – W analogicznym okresie roku 2020 natomiast ta wartość wyniosła 20,5 mld. Oznacza to, że odnotowany wzrost wyniósł aż 27% i jest to wynik absolutnie świetny. Oczywiście nie można pominąć wpływu lockdownu z marca i kwietnia 2020 roku na ten wynik, więc warto również dokonać porównania pierwszej połowy 2021 roku do pierwszej połowy 2019 roku, czyli okresu, w którym nikt nie spodziewał się tego co nastąpiło. I tak w tym przypadku również mamy znaczący wzrost wartości produkcji sprzedanej, bo aż o 13,5%.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedaż mebli w czerwcu – najnowsze dane

Według B+R Studio te wyniki jasno pokazują, że polska branża meblarska, pomimo problemów z dostępnością i cenami materiałów, jest w relatywnie dobrej formie. Na tym optymizm się nie kończy – pierwsze prognozy wskazują bowiem, że ten stan utrzyma się również w drugiej połowie 2021 roku. A co przyniesie rzeczywistość? Zweryfikujemy to na początku 2022 roku.