Newsroom

Branża otwartych serc

Działania firm z branży meblarskiej są zorientowane na pomoc służbie zdrowia i troskę o lokalną społeczność.

Branża otwartych serc

Mnożą się przykłady odpowiedzialnych zachowań przedsiębiorstw z branży meblarskiej. Działania firm są zorientowane na pomoc służbie zdrowia i troskę o lokalną społeczność.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Dumni z firm z branży meblarskiej, które wielokrotnie udowadniają, że są odpowiedzialnymi przedsiębiorcami, po raz kolejny podkreślamy ich zaangażowanie w pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Przypominamy o tym, jak wspierają służbę zdrowia i społeczność lokalną, piszemy też o nowych działaniach, które zostały podjęte w ostatnim czasie.

Jeszcze w marcu, tuż po wybuchu epidemii koronawirusa wywołującego COVID-19 w Polsce, Zarząd firmy Agata podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Jak poinformował wtedy Grzegorz Przondziono, prezes Zarządu Agata: Wszyscy, zarówno nasi Pracownicy, Klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość. To dlatego kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili środki potrzebne obecnie służbie zdrowia na najważniejszy sprzęt medyczny i środki zabezpieczenia sanitarnego niezbędne w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa.

Wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem, postanowił Bejot. Jako polska fabryka czujemy się społecznie odpowiedzialni, aby podjąć wszelkie działania, które przyczynią się do wsparcia służby zdrowia w walce z koronawirusem. Dlatego też we współpracy z Sanepidem i Szpitalem w Śremie rozpoczęliśmy produkcję maseczek ochronnych, w które wyposażymy m.in. Szpital w Śremie i Szpital w Kościanie – powiedział Dariusz Wilk, prezes Zarządu Bejot.

10 kwietnia firma Complet poinformowała, że pierwsza partia maseczek trafiła do Szpitala Pomnik Chrztu Polski oraz na Oddział Neurologiczny w Szpitalu Dziekanka. Dzielne panie krawcowe włożyły całe swoje serce, by maseczki jakościowo nie odbiegały od tych oryginalnych. Kolejne partie będą na bieżąco dostarczane do gnieźnieńskich szpitali. W zestawach z maseczkami znalazły się również przyłbice wykonane w fabryce Complet Chmielewscy.

Bardzo szybko po wybuchu epidemii swoje wsparcie zaoferowała również firma DES, producent sof i kanap, szyjąc maseczki dla personelu medycznego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jednym z działań, jakie podjęła IKEA, w celu solidarnego wsparcia społeczności w tym niezwykle ciężkim dla wszystkim czasie, jest inicjatywa @WzywamyPosiłki. Pracownicy IKEA Food ruszają z przygotowaniami dań obiadowych dla tych, którzy stoją na straży bezpieczeństwa i zapewniają ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Maseczki ochronne szyto również w firmie Libro w Lubawie. Nie jest to działalność komercyjna. We współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi przygotowano partię kilkunastu tysięcy sztuk do rozdania dla mieszkańców miasta i gminy Lubawa.

Na apel burmistrza Olesna oraz dyrektora szpitala w Oleśnie, odpowiedziała firma Nestro ze Starego Olesna, wraz z kilkoma innymi firmami z gminy, należącymi do Oleskiej Rady Gospodarczej, intensywnie włączając się do akcji „Przedsiębiorcy wspierają szpital w Oleśnie”. Dzięki temu udało się zapewnić środki finansowe na zakup pomp infuzyjnych, pulsometrów oraz środków ochrony osobistej w związku z codzienną ciężką walką z koronawirusem, wywołującym COVID-19. Ważne było, by im pomoc, bo to my lokalnie kształtujemy tę rzeczywistość i to od nas zależy bardzo dużo, nawet jeśli czasami myślimy, że nic od nas nie zależy. Wyznaję zasadę, że kropla drąży skałę – powiedział Radosław Gliński, dyrektor zarządzający/prokurent w firmie Nestro.

Firma Noti podjęła się szycia maseczek ochronnych, które trafiły do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu. Tym samym producent włączył się do akcji „Pomóżmy naszym Bohaterom w walce z koronawirusem”, koordynowanej przez Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.

Nowy Styl wspólnie z Grupą Splast pomaga krośnieńskim ratownikom medycznym. Firmy ufundowały specjalistyczny sprzęt, który ma być wsparciem w trudnej sytuacji epidemiologicznej. Jesteśmy związani z regionem, do którego należymy – mówi Jerzy Krzanowski, współzałożyciel i wiceprezes Zarządu firmy Nowy Styl. – Dlatego odpowiedź na potrzeby lokalnych służb medycznych, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie, była dla nas oczywistą decyzją.

Zakłady z Grupy Polipol aktywnie przyłączyły się do pomocy w walce z epidemią. Przekazano nieodpłatnie kilkadziesiąt tysięcy maseczek uszytych w zakładach Polipol w Chojnicach, Leopol w Śremie, Maripol w Kobylnicy i Janipol w Janikowie. Pomoc trafiła do mieszkańców i lokalnych szpitali. Zakład Maripol z Kobylnicy oprócz maseczek przekazał również  dwa fotele „Megaline” dla załogi szpitala w Słupsku.

20 marca firma Sits przekazała Zespołowi Ratownictwa Medycznego ZOZ w Brodnicy gogle, przyłbice, maski ochronne, rękawice oraz kombinezony. Pracownicy zebrali kwotę 4.839 złotych, a Marek Dobrzeniecki, prezes Zarządu zdecydował, iż drugie tyle dołoży firma Sits. Producent pomaga też w krojeniu materiałów przeznaczonych na maseczki ochronne.

Firma Swiss Krono przeznaczyła 500 tys. zł na pomoc szpitalom w województwie lubuskim w walce z pandemią SARS-CoV-2. Pieniądze zostaną rozdysponowane na zakup wyposażenia, sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla personelu placówek.

Marka Vank podarowała ponad 120 krzeseł lokalnemu Oddziałowi Zakaźnemu Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, który walczy z koronawirusem.

Firma Wajnert Meble, po zabezpieczeniu pracowników, postanowiła wesprzeć lokalną społeczność w tak potrzebne maseczki. Szwaczki w przeciągu kilku dni uszyły ponad 2 tys. szt. maseczek, które zostały rozdane strażakom, pielęgniarkom, osobom starszym, trafiły do lokalnych szpitali, przychodni i aptek.

O gotowości wsparcia działań rządowych w walce z koronawirusem poinformował prezes Zarządu Ptak Warsaw Expo, Tomasz Szypuła: ,,Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt Ptak Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych.”

Wszystkim firmom należą się podziękowania i ogromny szacunek.