Newsroom

Atak hakerski na sieć Agata

Salon Agata Koszalin.

Atak hakerski na sieć Agata

Sieć Agata wydała oświadczenie dotyczące ataku hakerskiego. To kolejna duża polska firma, którą w ostatnim czasie zaatakowali hakerzy.

24 czerwca 2024 r. salony meblowe Agata opublikowały oświadczenie. Jego cel to poinformowanie, iż na sieć przeprowadzony został atak hakerski. Jak przekazała Agata, w ostatnich dniach firma musiała mierzyć się z nieprawidłowościami w działaniu systemu informatycznego.

W momencie publikacji oświadczenia wspomniany system miał już działać poprawnie. Sieć poinformowała, że klienci mogą robić zakupy w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepie internetowym. Agata, stosując się do procedur bezpieczeństwa, weryfikuje aktualnie, czy hakerzy zdołali uzyskać dostęp do danych klientów. Z komunikatu wynika, że może chodzić o takie dane, jak: imię, nazwisko, adres, telefon a także e-mail.

Sieć – niezależnie od rezultatu tej weryfikacji – prosi klientów, by zwracali uwagę na nieznane telefony, jak również wiadomości mailowe. Mogą one okazać się groźne, gdy ich celem będzie na przykład wyłudzenie czy pozyskanie danych.

Poniżej pełna treść komunikatu, w którym Agata udziela informacji o potencjalnych zagrożeniach, które może wywołać atak hakerski na należące do sieci sklepy meblowe:

W ostatnich dniach system informatyczny Agata S.A. nie działał poprawnie na skutek przeprowadzonego ataku hakerskiego. Obecnie system działa prawidłowo i możliwe jest ponowne robienie zakupów zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepie online na agatameble.pl. Zgodnie z procedurą bezpieczeństwa weryfikujemy obecnie czy nieuprawniony podmiot uzyskał dostęp do danych Klientów takich jak: imię, nazwisko, adres, telefon czy e-mail. Niezależnie od rezultatu tej weryfikacji już teraz prosimy Klientów o zwracanie uwagi na potencjalne, nieznane telefony lub wiadomości e-mail mogące mieć na celu na przykład pozyskanie danych lub wyłudzenia.

ZOBACZ TAKŻE: Trzeci sklep internetowy Agata

Do momentu publikacji artykułu sieć nie poinformowała o skali skutków ataku hakerskiego.

W ostatnich dniach na celowniku hakerów znalazła się m.in. TVP. Próbowali oni zakłócić nadawanie meczu Polska – Austria.