Webinary

Webinar o współpracy z influencerami

webinar dla producentów mebli

Webinar o współpracy z influencerami

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zaprasza członków OIGPM do udziału w webinarze zaplanowanym na 4 października. Tematem spotkania będzie współpraca z influencerami.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jak informuje OIGPM, w ostatnich miesiącach UOKiK skoncentrował swoją aktywność na weryfikacji treści i komunikatów zamieszczanych przez influencerów w mediach społecznościowych. Konsekwencją tych działań jest m.in. postawienie przez Prezesa UOKiK zarzutu wprowadzania konsumentów w błąd zarówno samym influencerom, ale także podmiotowi, którego produkty influencerzy reklamowali w sieci. Prezes UOKiK wychodzi bowiem z założenia, że przedsiębiorca, który wykorzystuje w swoich działaniach marketingowych treści publikowane przez influencerów może ponosić odpowiedzialność za te treści, tak samo jak influencerzy.

W ramach webinarium prawnicy z Zespołu Prawa Konkurencji kancelarii DZP (Jarosław Łukawski oraz Marta Balcerowska) przybliżą stanowisko Prezesa UOKiK w wyżej opisanym zakresie oraz omówią następujące kwestie:

  1. Co sprawdza UOKiK i co wzbudza jego wątpliwości?
  2. Czy każdy post w mediach społecznościowych jest reklamą?
  3. Potencjalne sankcje za nieprawidłowe komunikaty.
  4. Jak bezpiecznie oznaczać publikowane w mediach społecznościowych treści?
  5. Na co zwrócić uwagę przy współpracy z influencerami?
  6. Instatipy i wytyczne UOKiK.
  7. Sesja Q&A.

Termin webinarium: 4 października 2022 r. o godzinie 11:00

Czas trwania webinarium: 45 minut.

Webinarium kierowane jest zarówno do członków zarządów i prawników, ale także do osób z działów marketingowych członków Izby.

Spotkanie odbędzie się w formie telekonferencji z pomocą narzędzia zoom.us. Dostęp tylko dla osób zapisanych – poprzez udostępniony po rejestracji link.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do: Joanny Gruszczyńskiej, joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl do 3 października 2022 roku.