Newsroom

DREMA na światowej liście EUMABOIS

Targi DREMA 2023, podobnie jak ubiegłoroczną edycję, zainauguruje Andrzej Półrolniczak.

DREMA na światowej liście EUMABOIS

Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS ogłosiła listę najważniejszych światowych wystaw obrabiarek do drewna, które zyskały rekomendację na rok 2023.

W dniach 22-23 września w Krakowie odbył się się coroczny Kongres Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Organizację wydarzenia powierzono w tym roku Stowarzyszeniu Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz Targom DREMA.

Organizacja spotkania w Polsce potwierdza wysoką lokatę w rankingu największych i najważniejszych wystaw światowych maszyn, narzędzi i komponentów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, jakie przez lata wypracowały sobie targi DREMA.

To wyróżnienie jest dla nas tym ważniejsze, że wypada w czasie, w którym świętujemy obchody stulecia Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz trzydzieści lat od założenia Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, organizacji kluczowych dla promocji przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce. W 2007 roku, kiedy po raz pierwszy występowaliśmy w roli gospodarza, spotkanie odbyło się w Poznaniu, dlatego w tym roku zaprosiliśmy delegatów EUMABOIS do Krakowa – tłumaczy Andrzej Półrolniczak, dyrektor DREMY i prezes Zarządu Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

Kongres EUMABOIS w Krakowie był okazją do prezentacji potencjału polskich producentów maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej.

EUMABOIS od ponad 60 lat aktywnie promuje europejski przemysł obróbki drewna na arenie międzynarodowej i działa w ochronie jego interesów.

DREMA z rekomendacją EUMABOIS

Podczas spotkania w Krakowie federacja zatwierdziła listę najważniejszych światowych wystaw obrabiarek do drewna, które zyskały rekomendację na rok 2023. Wśród 12 wyróżnionych, jako jedyna impreza w Polsce, znalazły się Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.

Targi DREMA utrzymują wysoką pozycję wśród największych wystaw światowych maszyn, narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Rekomendację federacji EUMABOIS otrzymują tylko wybrane światowe wystawy. Zyskujemy przy tym bardzo wiele, szczególnie jeżeli chodzi o promocję naszych wystawców za granicą – podkreśla Andrzej Półrolniczak.

Na kongresie EUMABOIS w Krakowie, Polskę reprezentowali: Andrzej Półrolniczak, prezes Zarządu Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, dyrektor targów DREMA oraz Tomasz Nieciąg, członek Zarządu Stowarzyszenia DROMA, prezes Zarządu ITA TOOLS.

Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS to międzynarodowa organizacja zrzeszająca 13 europejskich krajów członkowskich i wspierająca europejski przemysł maszyn i narzędzi do obróbki drewna na arenie międzynarodowej.