Design

Świadomość materiałów

Martyna Golik, projektantka zatrudniona w duńskiej firmie Kvadrat.

Świadomość materiałów

Martyna Golik, projektantka zatrudniona w duńskiej firmie Kvadrat, liczy na to, że zwiększy się świadomość dotycząca materiałów, ich właściwości dotykowych i jakości.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Wśród 30 projektantów i projektantek, którzy na łamach czerwcowo-lipcowego wydania miesięcznika BIZNES.meble.pl, dzielili się swoimi refleksjami na temat nowej rzeczywistości, była również Martyna Golik. Projektantka pracuje obecnie w duńskiej firmie Kvadrat, czyli dla wiodącego producenta tkanin obiciowych i zasłonowych. 

Martyna Golik przyznaje, że jako projektantka tkaniny raczej pozytywnie patrzy w przyszłość. Wydaje mi się, że podczas długiego czasu spędzonego w domu wielu ludzi przekonało się, jak duży wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie fizyczne i psychiczne ma otoczenie, w którym przebywamy – mówi Martyna Golik.

Wierzę, że będziemy większą uwagę przykładać do przestrzeni mieszkalnej, jej funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej. Mam nadzieję, że ze strony użytkowników czy klientów przełoży się to na większą świadomość dotyczącą materiałów, ich właściwości dotykowych i ich jakości. To z kolei może oznaczać zwiększenie potrzeby posiadania mebli i przedmiotów wygodnych, funkcjonalnych i po prostu pięknych. W związku z nagłym, dużym zainteresowaniem tkaninami z właściwościami antywirusowymi i antybakteryjnymi, zdałam sobie sprawę, że także my – projektanci zostaliśmy zobowiązani do jeszcze lepszej znajomości materiałów, z którymi pracujemy, bo tego będą wymagali od nas klienci i rynek – dodaje projektantka.

TEKST: Anna Szypulska