Design

Pytając o przyszłość

Daria Stanclik, projektantka.

Pytając o przyszłość

Refleksje na temat rzeczywistości przekazuje na łamach miesięcznika BIZNES.meble.pl – w artykule „Projektowanie tu i teraz” – Daria Stanclik, projektantka.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Trudno nie zadawać obecnie pytań o przyszłość. Daria Stanclik, która pracuje w Chutzpa design, firmie zajmującej się tworzeniem mebli – od projektu po realizację, nie ukrywa, że pandemia koronawirusa początkowo wzbudziła wiele strachu. Pojawiały się pytania: jak to dalej będzie? – wspomina Daria Stanclik.

Nie czuliśmy się bezpiecznie i ciągle zastanawialiśmy się, czy przetrwamy ten trudny czas. Na szczęście zamartwianie się o zlecenia projektowe szybko odeszło w niepamięć. W pracy nie zwolniliśmy tempa ani na moment. W zasadzie wszyscy zostaliśmy zamknięci w swoich domach, mieliśmy zatem czas na zrealizowanie odłożonych wcześniej planów, m.in. remontowo-wykończeniowych – dodaje Daria Stanclik.

Przez cały ten okres pracowaliśmy na pełnych obrotach. Osobisty kontakt z klientem był utrudniony, ale żyjemy w czasach, gdzie w dużej mierze jesteśmy w stanie wykonać swoją pracę na odległość. Przed przystąpieniem do pracy nad danym projektem, przeprowadzaliśmy szczegółowe telefoniczne rozmowy z klientami, następnie wspólnie wypracowane koncepcje przekładaliśmy na pracę w programie. Możliwość stworzenia wizualizacji jest w obecnych czasach bardzo pomocnym narzędziem. Klientowi łatwiej jest zdecydować się na realizację, gdy widzi koncepcję swojego wnętrza – mówi Daria Stanclik.

E-commerce – pomysł na nową markę

Dostarczaliśmy klientom próbki materiałów, tak aby mogli wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie i spełniające wszelkie oczekiwania. Pomiary i realizacje wykonywaliśmy z zachowaniem zasad ostrożności. Niekiedy klienci udostępniali nam swoje wnętrza, bez bezpośredniego kontaktu, co pozwalało nam pracować bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo. Nauczyliśmy się funkcjonować w tym trudnym dla wszystkich czasie, ale ciągle zastanawiamy się, co jeszcze możemy zrobić, aby współpraca z klientami była jeszcze bardziej komfortowa dla obu stron – wspomina Daria Stanclik.

Daria Stanclik podkreśla, że czas pandemii zmusił wszystkich do refleksji, zweryfikował również, które branże są w stanie przetrwać, nie mając bezpośredniego kontaktu z klientem.

Z tego powodu narodził się pomysł na stworzenie własnej linii mebli, które chcemy dystrybuować za pomocą e-commerce – wyjawia Daria Stanclik. – Jasta, czyli nasza nowa marka, oferuje geometryczne stoliki pomocnicze, wykonane z metalu. Stoliki będą dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Do wyboru będą blaty w kształcie heksagonu lub koła. Kończymy pracę nad ostatnimi detalami i wkrótce stoliki Jasta będą dostępne w sprzedaży – snuje plany Daria Stanclik.

TEKST: Anna Szypulska